Víkend na Beckove plný cestovateľských zážitkov

Pred hlavnou sezónou pre návštevníkov na hrade Beckov pripravili nzaujímavé podujatie v podobe minifestivalu cestovateľských filmov. Od piatka 13. apríla do nedele 15. apríla bude na hrade viacero aktivít, ktoré vám priblížia cestovateľské zážitky. Tešiť sa môžete na prednášky, premietanie filmov, lezecké atrakcie i výstavu fotografií.

Program začína v piatok 13. apríla vo večerných hodinách premietaním filmov Miroslavy Badinskej, Martina Žilku, Pala Barabáša, Miroslava Dušeka a samozrejme aj rodáka z Beckova Petra Becka Ondrejoviča. Hrad je v tento deň pre verejnosť počas dňa otvorený len do 17.00. Pokladňa na večerné premietanie sa bude otvárať od 18.30 h. Premietanie začína o 19:00 h a vstupné je 2 €.

Počas víkendu ožijú priestory historickej pamiatky aktivitami outdoorového charakteru. Najmä deti sa môžu tešiť na lezecké atrakcie, lukostreľbu a výstavu cestovateľských fotografií.

V sobotu od 15.00 h môžete ochutnať pravý kotlíkový guláš, ktorý pre vás navarí Miroslav Dušek. Vo večerných hodinách sa môžete rozlúčiť so zimou pálením Moreny. Začiatok je naplánovaný na 19.30 h.  Sobotňajší program vyvrcholí koncertom skupiny Prograss band v Kolkárni Beckov o 21.00 h.

V nedeľu opäť budú pripravené lezecké atrakcie pre deti, lukostreľba a výstava cestovateľských fotografií.

Vstupné počas víkendu je:
Dospelí 4 €
Dôchodci, študenti 3 €
Deti od 6-15 rokov 2,50 €
Rodinná vstupenka (2+2) 10 €

-inf-