Valentínsky večer „S láskou o láske“ je kombináciou poézie a hudby

Pozývame vás na Valentínsky večer do Malej sály (Galérie) Domu umenia v Piešťanoch 14. februára 2019 o 19.00 hodine. Hudobno-lyrické pásmo „S  láskou o láske“  tvorí pestrý výber z poézie Milana Rúfusa, Andreja Sládkoviča, Williama Shakespeara, Jána Smreka i Štefana Bučku, v kombinácii s autorskou hudbou Adrieny Bartošovej (spev, klavír). Večer osviežia aj džezové evergreeny  v príjemnom rytme bossanova či swingu. Spolu s Adrienou vystúpi špičkový multižánrový  gitarista Pavol Bereza. Poézia a hudba sú najstaršími prejavmi  ľudského ducha, ktoré oslovujú citlivého poslucháča naprieč tisícročiami až do dnešných čias.

Účinkujú :

  • Štefan Bučko – umelecký prednes
  • Adriena Bartošová – spev, klavír
  • Pavol Bereza – gitara

Štefan Bučko predstaví i  vlastnú zbierku básní s rovnomenným názvom Tušené ostáva v tieni.
Herec a pedagóg, nositeľ najvyššieho recitátorského ocenenia Krištáľová ruža sa predstaví nielen ako známy interpret poézie, ale najmä ako autor, ktorý sa bez pátosu, krehko vyznáva zo svojich pochybností, starostí, z lásky k dcére i k manželke. Rozjíma nad človečou malosťou a slovami poézie hľadá podstatu veľkosti Božej prítomnosti. Svoje básne a úvahy venuje aj ľudskej obmedzenosti a pretvárke.

Vstupné:  8,- €  / 4,- €  ( študenti, dôchodcovia )
predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia a cez www.ticketportal.sk vstupenky so zľavou je možné zakúpiť len v pokladni DUP.
Na www.navstevnik.sk  je možné si ON-LINE rezervovať lístky.
Pokladňa Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok 14.oo – 17.oo a hodinu pred podujatím
Telefón: 033/24 58 001 alebo 033/24 58 100