V nedeľu v Piešťanoch spoznáme najsilnejšieho Slováka!

V prvý májový víkend, konkrétne v nedeľu, 6. mája, sa na Námestí slobody v Piešťanoch stretnú najsilnejší muži Slovenska! Strongmani v kúpeľnom meste zabojujú o titul „Najsilnejší Slovák“ pre rok 2018.

Pred dvomi rokmi sa podujatie uskutočnilo v Púchove, kde bola skvelá divácka účasť. Organizátori veria, že aj v Piešťanoch si cestu k silným mužom nájde množstvo divákov.  Slovenských silákov čaká päť náročných testov sily, ktoré určia víťaza pre tento rok. Na úvod budú musieť pretekári dvíhať ťažkú, 140 kilovú oceľovú kladu.

Tento pretek slúži ako amatérom zo Slovenského pohára tak i profesionálom. Je to jediný pretek, na ktorom si môžu spoločne zasúťažiť účastníci amatérskych podujatí s profesionálmi Slovenska. Možno toho roku uvidíme i bratský súboj Pirosovcov, kde Tomáš je pravidelným učastníkom Slovenského pohára, kde v minulom roku skončil druhý a František je dlhé roky profesionálnym reprezentantom.

Druhým testom sily budú mrtvé ťahy s osobným automobilom, ktorý na podujatie zabezpečila spoločnosť ARAVER. Nasleduje prevracanie 600 kilogramovej pneumatiky, dvíhanie betónových gulí o váhach 130, 150, 160 a 170 kilogramov. Záver bude patriť ťahaniu kamióna. Podľa zúčastnených pretekárov sa technický tím rozhodne, či na záverečnú disciplínu bude alebo nebude eliminácia.

Podarí sa Igorovi Petríkovi dosiahnuť svoj piaty titul v rade? Získa konečne František Piros svoje vytúžené víťazstvo? Vráti sa Marek Tóth po zranení v štýle – prišiel, videl, zvíťazil? Prekvapí nás nový profesionál, Maroš Štefaňák? Alebo skončí v prvej päťke niektorý s amatérov a získa tak možnosť po rozhodnutí prezidenta a viceprezidenta SASIM reprezentovať SR na profesionálnom preteku? Uvidíme už v nedeľu 6. mája , na Námestí slobody v Piešťanoch! Od 15-tej hodiny sa rozpúta bitka o titul „Najsilnejší Slovák“!

Zdroj: www.slovakstrongman.sk