Turisti objavovali legendu o Hargušovi

Rezort Piešťany pripravil pre cyklistov a peších turistov náučný výlet na Hargošovu skalu. Všetci zúčastnení mali možnosť spoznať legendu o statočnom Jarošovi v podaní miestneho historika a navštíviť zabudnutý skalový útvar skovaný v lesoch Považského inovca nad Modrovou. Trasa bola počas dvoch týždňov vyznačená a každý si ju mohol prejsť na kolesi alebo peši. V cieli sme umiestnili zošit do ktorého sa účastníci mohli podpísať a nechať v ňom odkaz pre organizátorov. Najlepšie príspevky sme pre vás vybrali a môžete si ich prečítať na konci článku. Pripájame pre vás aj fotogalériu z tohoto podujatia.

Vzhľadom na pozitívne ohlasy od účastníkov sme sa rozhodli pripraviť ďalší organizovaný cyklovýlet. Cieľom tohoto výletu je spoločná jazda na Veľkú Javorinu, kde sa konajú populárne Slavnosti bratrství Čechů a Slováků. Viac informácií sa dozviete tu: http://www.visitpiestany.sk/pobytove-baliky-a-exkurzie/exkurzie/cykloturisticky-vylet-javorina-tour-2015/. Touto cestou vás všetkých pozývame.

 

Odkazy od účastníkov:

Jozef Dodo Havlík: ..táto skala je “magikuš” miesto zo svojou history ako aj veľa vecí v okolí nej, kto chce zbadá..som rád,že som k nej doputoval (podotýkam aj s bicyklom),napriek svojim kilečkám a stredne slabšej kondícii (zatiaľ) 🙂 …Vrelo doporučujem..

Peter Benko: Bol som. Je vyznačené. Výlet je fajn, stromy vytvárajú úseky s príjemným tieňom. Skala pôsobí v objatí zelene mohutne. Stojí to za výlet na kolesi. Aj fotoaparát sa uživí. Moc neotáľajte, značenie je dočasné.

Starosta obce Modrová: Som prišiel pri príležitosti značkovania chodníka na Hargušovu skalu. Nápad vznikol v hlavách milovníkov prírody, pohybu na čerstvom vzduchu.

Petro: Tak túto povesť som nadiktoval pani spisovateľke o mládencovi Hargušovi, dnes som tu prišiel a zaspomínal na detstvo.

Vlado Božík so synom Petrom: Výborná trasa, výborné počasie, čo viacej dodať. Super strávený čas v prírode.

Miloš K.: Vďaka nadšencom, bez ktorých by som toto miesto nespoznal

Martin a Lucia: Dnes zamračené, občasné prehánky, ukryl nás posed po ceste. Jaskyniar Trnava – Martin, začína lutovať že nezobral čelovku. Vraj by to chcelo prieskum. Ja uznávam, pekné miesto na oddych, dobrý cieľ. Skvele vymyslená otvorená akcia. Vďaka sociálnym sieťam, internetu, Rezortu, starostom, vymýšľateľovi, prieskumu…

Matúš: Super spôsom ako si po Topfeste vyčistiť hlavu

Jano a Martin: Ďakujeme za perfektný nápad na výlet po stopách zabudnutých miest v Inovci. Pozdravujeme kolegov z Bohuníc. 

Jozef M. a Peter K.: Dnes sme tu prví, pekná skala, bez značenia by sme ju ťažko hladali, bolo by dobré spraviť oficiálne turistické značenie. S bicyklami v dnešnom teple pre dôchodcov náročnejšie, ale pekný tip na výlet.

Stano Py: Zaujímavý prírodný útvar, myslel som si že P. Inovec dobre poznám a aj hľa. Vďaka vymýšlateľovi.

Stano a Paľo: Po náročnej muchavej ceste ktoré nás sprevádzali sme dorazili na krásne miesto. 

 

Fotky: