TOP podujatia, ktoré sa v Piešťanoch uskutočnia v tomto roku

Kúpeľné mesto je obľúbené vďaka svojej jedinečnej atmosfére, prírodnému bohatstvu a bohatým možnostiam kultúrneho a športového vyžitia. V Piešťanoch sa toho veľa deje aj v tomto roku. Pozrite si zoznam TOP podujatí, z ktorých si to svoje vyberie určite každý:

Tradičné umelecké remeslá

18. – 20.5.2018

Piešťany stáli na počiatku série stretnutí remeselníkov, ktoré sa v posledných rokoch konajú aj v iných slovenských mestách pod značkou Tradičné umelecké remeslá. Práve v kúpeľnom meste si festival šikovnosti ľudských rúk našiel najširšie publikum a práve tu má najlepšiu atmosféru. Praje mu totiž počasie i výnimočné prostredie Kúpeľného ostrova. Tento rok sa uskutoční už 10. ročník podujatia.

 

Zázračný oriešok

22. – 25.5.2018

V každom roku končiacim párnym číslom sa v Piešťanoch s deťmi stretávajú tvorcovia rozhlasových rozprávok, spisovatelia, výtvarníci a všetci, ktorí majú radi svet fantázie. Rozhlas a televízia Slovenska v spolupráci s Mestskou knižnicou mesta Piešťany a ďalšími partnermi tu totiž organizujú festival Zázračný oriešok. Aj tentoraz sa toto podujatie uskutoční na konci mája.  Viac na  www.kniznica.sk/zazracny-oriesok-2018.

 

CityFest

25. – 26.5.2018

Mestský festival CityFest štartuje hudobné kultúrne leto v Piešťanoch. Podujatie oslavuje tento rok piate výročie a tak sa môžete tešiť na bohatý narodeninový program. Na Námestí slobody v centre Piešťan sa predstavia poprední slovenskí a českí speváci a kapely. Viac na  cityfestpiestany.sk.

Music Festival Piešťany

1.6. – 9.7.2018

Jednému z najstarších podujatí svojho druhu na Slovensku organizátori pred pár rokmi upravili názov, nič to však nemení na atraktivite programu, ktorým sa pokúšajú zaujať publikum. Music Festival Piešťany láka počas viac ako mesiaca na koncerty klasickej hudby v podaní špičkových domácich i zahraničných umelcov, ale nechýbajú na ňom ani muzikály, divadelné predstavenia a výstavy výtvarného umenia. Viac informácií o tohtoročnom programe nájdete tu.

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny

  1. – 3.6.2018

Počas prvého júnového víkendu začína v Piešťanoch oficiálne leto – pre mnohých návštevníkov kúpeľného mesta najkrajšie obdobie roka. Práve vtedy tu hľadá relax najviac turistov a začiatok sezóny chcú spolu s nimi domáci náležite osláviť. V sobotui 2. júna je pripravený  tradičný sprievod mestom, avšak ešte pred ním požehnanie prameňov na Kúpeľnom ostrove. Celé popoludnie a večer sa môžete baviť pri dobrej hudbe v Hudobnom pavilóne v Mestskom parku. Viac info tu.

International Canoe Regatta Piešťany

1. – 3.6.2018

Piešťany každoročne hostia najväčšie slovenské medzinárodné podujatie pre mladých rýchlostných kanoistov. Na vodách Váhu si na tratiach 200 m, 500 m a 1000 m aj tento rok zmerajúc sily pretekári zo 17-tich krajín celého sveta. Piešťany budú hostiť kanoistov od Austrálie, cez Honkong, Kazachstan, stredourópske štáty až po Veľkú Britániu. Viac info na regatta.canoe.sk.

Piešťanské Zlaté stuhy

7.  – 10.6.2018

Bez pravidelného zrazu zberateľsky vzácnych automobilov z celej Európy si Piešťanci už úvod leta ani nevedia predstaviť. Piešťanské Zlaté stuhy sa konajú vždy týždeň po Otvorení letnej kúpeľnej sezóny a táto prehliadka automobilovej elegancie bude zdobiť Kúpeľný ostrov aj tento rok. Viac na  www.piestanskezlatestuhy.sk.

 

Piešťany Open

9. – 10.6.2018

Prvý ročník medzinárodného diskgolfového turnaja v Piešťanoch. Diskgolf teda obdoba tradičného golfu, ktorá sa však hrá s lietajúcim tanierom je v medzinárodnom meradle masovým športom. Na Slovensku si ešte len nachádza priaznivcov. Postupne sa budujú ihriská a aj Slováci prepadajú tomuto športu. Unikátny historický park v Piešťanoch sa stane po prvý raz dejiskom medzinárodného turnaja, kde sa predstavia hráči zo Slovenska, Česka, Maďarska i Rakúska. Viac info tu.

 

CAR AT TUNING PARTY

15. – 16.6.2018

CAR AT TUNING PARTY je spojenie motorizmu, športu, hudby, tanca, fashion a nekonečnej zábavy. Voľné šprinty, drift taxi, množstvo motoristických atrakcií, profesionálne preteky na medzinárodnej úrovni, najlepšie najvytunovanejšie autá a najkrajšie ženy, plus k tomu množstvo hip-hopovej hudby v areáli piešťanského letiska. Viac informácií na www.carattuningparty.sk.

 

Prechádzka rozprávkovým parkom

16. 6.2018

Podujatie je určené pre rodiny s deťmi. Tie sa v Mestskom parku majú možnosť stretnúť so svojimi obľúbenými rozprávkovými bytosťami a plniť jednoduché úlohy na stanovištiach, za ktoré na záver získajú drobnú odmenu. V minulých rokoch navštívili podujatie Šipková Ruženka, Shrek s Fionou, Janko a Marienka spolu s Ježibabou, ale i Spiderman, či iné súčasné rozprávkové bytosti. Aktuálne zoznam tohtoročných rozprávkových hostí organizátori ešte nezverejnili, ale určite sa máte na čo tešiť.

Celoslovenský zraz turistov

2. – 8.7.2018

Tento rok budú Piešťany hostiť 65. celoslovenský zraz Klubov slovenských turistov a 49. stretnutie Turistických oddielov mládeže. Do kúpeľného mesta  sa chystajú stovky slovenských i zahraničných turistov, aby spoznali krásy Považského Inovca i Malých Karpát, ale pripravený je aj bohatý sprievodný program, kedy budú môcť spoznávať aj historické a kultúrne zaujímavosti Piešťan, ale taktiež si vyskúšať jazdu na dračích lodiach na Váhu, či na kolobežkách okolo Sĺňavy. Detaily o podujatí nájdete tu.

 

 

Veľká cena Piešťan

6. – 8.7.2018
Koncerty rockových skupín, paragliding a množstvo sprievodných podujatí dopĺňajú preteky motocyklov, ktoré pred pár rokmi nadviazali na legendárnu Cenu Slovenska. Piešťanské letisko sa stane miestom stretnutia milovníkov rýchlosti a silných motorov aj tento rok. Podrobnejšie informácie na stránke organizátorov.

 

Slovakman 226

4.8.2018

Majstrovstvá Slovenska v dlhom triatlone sú športovým podujatím medzinárodného významu. Pravidelne sa ich zúčastňujú pretekári z celej Európy, aby súperili v plávaní (3,8 km), bicyklovaní (180 km) a potom si ešte zabehli maratón (42,2 km). Viac informácií  www.slovakman.sk.

 

Street art festival

4.8.2018

Ambíciou tohto podujatia je predstaviť na slovensku kultúru buskingu – umeleckého vystúpenia na verejnom priestranstve. Piešťany sa vďaka tomu stali prvým slovenským mestom, kde sa niečo podobné koná. Pešia zóna, Kolonádový most, či zákutia Mestskeho parku majú jedinečnú atmosféru, kde sa snúbi duch miesta s hudobnými vystúpeniami hudobníkov.

Grape Festival

10.  – 11.8.2018

Ďalší veľký festival na piešťanskom letisku zaradili odborníci pred pár rokmi medzi európsku špičku. Vstupenky naň sa pravidelne darí úplne vypredať a návštevníci si ich kupujú bez toho, aby poznali jediné meno zo zoznamu účinkujúcich. Veria totiž organizátorom, že pre nich ako každý rok pripravia najlepší možný line-up a k tomu pridajú množstvo vychytávok, vďaka ktorým sa budú vo festivalom areáli cítiť perfektne. Viac aktuálnych informácií na www.grapefestival.sk.

 

Lodenica

30.8. – 1.9.2018

Festival, ktorý každoročne láka do Piešťan milovníkov folku a country, bude mať v roku 2018 okrúhle jubileum. Organizátori 20. ročníka Lodenice už stihli oznámiť aj prvé veľké meno. Na podujatie zavíta česká folková legenda Jaromír Nohavica. Detaily o programe a podujatí na www.lodenica.sk.

Cinematik

11. – 16.9.2018

Vždy v prvej polovici septembra dostávajú Piešťany prívlastok filmové. Je to vďaka medzinárodnému podujatiu, ktorého usporiadatelia netúžia prilákať na červený koberec hviezdy strieborného plátna, ale chcú ponúknuť to najlepšie z toho najnovšieho, čo v kinematografii za uplynulý rok vzniklo. Darí sa im to spoľahlivo a aj vďaka tomu Cinematik neustále rastie a divákov mu pribúda. Aktuálne info nájdete na www.cinematik.sk.

Victoria Regia

17.  –  23.9.2018

Podujatie pomenované po vzácnej amazonskej rastline, ktorú návštevníci Piešťan môžu obdivovať na Kúpeľnom ostrove, je medzinárodnou súťažou vo viazaní a aranžovaní kvetov. Victoria Regia aj tento rok vyvrcholí v druhej polovici septembra Kvetinovým korzom (22.9.2018), ktoré je zároveň ukončením letnej kúpeľnej sezóny.

Park Foto Piešťany 2018

22.9.2018

Piešťanský fotoklub je organizátorom zaujímavého festival kreatívnej fotografie, ktorý je tiež súťažnou výstavou fotografií v plenéri Mestského parku. Vystavujú tu spoločne amatéri i profesionáli, ktorí chcú ukázať svoju tvorbu širokému publiku. Podujatie sa teší bohatej návštevnosti a do parku v tento deň prichádzajú tisíce návštevníkov.

Piešanské rendezvous

október – november 2018

Festival, ktorý hostí Dom umenia je tradičným stretnutím slovenských a českých umelcov, ktorí do Piešťan prichádzajú vďaka dobrým skúsenostiam s vnímavým publikom. Aj preto si toto Piešťanské rendezvous udržiava takú popularitu na oboch stranách opony. Tento rok v októbri a novembri sa uskutoční už po dvadsiaty raz. Informácie o podujatí nájdete na stránke organizátorov.

 

Krampus 2018 – Pochod čertov Piešťany

15.12.2018

Pochod čertov sa uskutočnil v Piešťanoch po prvý raz vlani. Organizátori sa snažili do Piešťan priniesť pôvodom alpskú tradíciu, ktorý aj vďaka masívnej medializácii prilákala do ulíc mesta množstvo návštevníkov. Tento rok podujatie plánujú zopakovať.

Silvestrovský beh

30.12.2018
Pravidelnou bodkou za rokom plným kultúrnych a športových akcií v kúpeľnom meste je Silvestrovský beh medzi mostami. Keďže je najstarším na Slovensku, láka stovky profesionálnych i rekreačných bežcov. Inak to nebude ani v predposledný deň roka 2018.