Svrbická snežná stopa je opäť tu

Napriek tomu, že tohtoročná zima zatiaľ nepriniesla do nášho regiónu veľa snehovej nádielky, veríme, že koncom januára sa to zlepší a tak po minuloročnom vydarenom I. ročníku so 111 účastníkmi, je tu opäť ponuka pre širokú verejnosť na II. ročník podujatia lyžiarskej turistiky, ktorú pripravujú organizátori v pohorí Považského Inovca na sobotu 27. januára 2018 s viacerými novinkami.

Tejto rekreačnej aktivite sa môžu venovať naozaj všetci, od deti až po seniorov a to bez veľkých nákladov na výstroj a vysokých výdavkov na lyžiarske vleky. Pri bežkovaní na čerstvom vzduchu si dôkladne precvičíte svaly celého tela a zaťažíte i cievny systém a vaše zdravie bude lepšie ako kedykoľvek predtým. Budete sa pritom pohybovať krásnou zasneženou prírodou z úžasnými výhľadmi, kam nemôžu autá a masový turisticky ruch.

Tradičná trasa 10 km okolo Svrbíc je tento krát vyznačená s niektorými novými úsekmi, so štartom a cieľom pri vykrývači ORANGE (cca 300 m.n.m) a niekoľkými vyhliadkami, najmä z najvyššieho bodu trate na Svrbickej plešine (369 m.n.m). Je vhodná pre pravidelných účastníkov bežkárskych podujatí, rekreačných i výkonných bežcov, ale aj pre začiatočníkov, pričom slávnostný štart je o 9,30 hod. a potom možno na trať vyraziť individuálne až do 11,30 hodiny.

Pre mládež a začiatočníkov i menej výkonných bežcov organizátori  pripravili aj novinku. Je to 2,5 km rovinatý okruh so strojovo upravovanou dvojstopou pre klasický beh i korčuľovanie, na ktorý sa možno po slávnostnom štarte o 9.30 hod. taktiež vydať až do 11.30 hy.

Ďalšou z noviniek je verejný pretek mládeže, ktorý sa uskutoční na 2,5 km okruhu so spoločným štartom o 12,00 hod. Na novovybudovanom štadióniku pri vykrývači ORANGE so štartom a  cieľom je pritom vyhradené miesto i pre divákov a tak sú vítaní i povzbudzovatelia mladých bežkárov. Samostatne sa bude v cieli vyhodnocovať kategória žiakov a žiačok 11 – 14 ročných a dva okruhy o celkovej dĺžke 5 km pobežia 15 – 18 roční dorastenci a dorastenky. Prihlásiť sa možno vopred na info@sneznastopa.sk alebo priamo na prezentácií.

Na štart sa môžete dostať najmä vlastnou dopravou (11 km z Piešťan,17 km z Hlohovca, 26 km z Topoľčian, 36 km z Nitry) , ale aj mimoriadnym autobusom z Piešťan. Presný odchod, zástavky a návrat bude zverejnený na www.svrbice.sk . Doprava je bezplatná označeným autobusom s vlekom pre lyže.

Pri prezentácií v Kultúrnom dome v Svrbiciach, ktorá začína o 9,00 hod. účastníci zaplatia poplatok 3 EUR, obdržia mapku trate s podrobným popisom a informáciu o aktuálnych snehových podmienkach a pretekári aj štartovné čísla. Po absolvovaní trasy sa budú môcť účastníci pri teplom čaji a omastenom chlebe z cibuľou podeliť o zážitky z trate a odniesť si na pamiatku pamätný list a účastnícky odznak (ďalšia z noviniek).


Hlavným organizátorom podujatia je združenie MCCC BUĎ FIT z Piešťan, za výdatnej spolupráce  obce Svrbice a podpory DHZ Svrbice. Organizátori si v prípade nevhodných snehových podmienok vyhradzujú pravo na určenie náhradného termínu podujatia 3. 2. 2018 alebo úplné zrušenie akcie, čo zverejnia na www.visitpiestany.sk a www.svrbice.sk, najneskôr dva dni pred podujatím. Podujatia sa účastníci zúčastňujú na vlastnú zodpovednosť (podujatie nie je poistené). Organizátori vykonávajú len organizačnú a poradenskú činnosť. Bližšie informácie možno získať na info@sneznastopa.sk alebo na tel. čísle 0917 552 753.

Poďakovanie patrí aj každému so sponzorov, či podporovateľov, bez ktorých podujatie na takejto úrovni nemohlo byť zorganizované. Usporiadatelia radi prijmú aj podporu vo forme príspevku 2% z daní (postup je možné konzultovať s predsedom org. štábu Ladislavom Beleščákom).

-lb-