Rozprávkovo parádna sobota v Piešťanoch

Nemáte ešte plán kam pôjdete s deťmi cez víkend? Máme pre vás skvelú správu! Príďte do Piešťan! Máme pre vás pripravený skutočne bohatý program.

Prechádzka rozprávkovým lesom

V mestskom parku sa v sobotu 16. júna od 10.00 h do 15.00 h uskutoční ďalší ročník Prechádzky rozprávkovým parkom. Podujatie ponúka rodinám s deťmi možnosť absolvovať 11 dobrodružných rozprávkových stanovísk a jedno bonusové , pripravené Asociáciou športových klubov.

Hneď v úvode deti privítajú veselí Trollovia, ktorým je potrebné pomôcť prekonať prekážkovú dráhu. V cieľovej rovine deti čaká objatie rodiča. Odporúčame deťom prísť v sprievode rodičov, alebo blízkych príbuzných, lebo inak sa na objatie teší Bergen.

S rybárom a jeho rodinou sa deti čaká veľká rybačka. Ak budú mať trochu šťastia a ulovia zlatú rybku, môžu jej pošepkať svoje tajné prianie. Každá rodina si zvolí jedného člena, ktorý bude mať príležitosť požiadať zlatú rybku o splnenie priania. Voľba komunikátora je vo výlučnej kompetencii rodiny.

O tom, že Prechádzka rozprávkovým parkom je aj adrenalínové podujatie plné napätia, nás presvedčí sám Mc Qeen a jeho pretekárska dráha. Malých pretekárov môžu prísť povzbudiť celé fun cluby. Pretekári sa rozjazdia na samotnej Route 66 a potom môžu začať skutočné preteky.

Popoluška iste uvíta pomoc detí pri preberaní hrachu a fazule. Už ani sova Rozárka sa nedokáže pozerať na množstvo práce, ktorou preťažuje Macocha s Dorou chuderku Popolušku. Preto sova Rozárka pozvala holúbkov, ktorí prisľúbili, že prídu pomôcť a nenechajú Popolušku na všetko samotnú.

Aj tri prasiatka veria, že im deti poradia ako a predovšetkým z akého materiálu majú postaviť pevný dom, ktorý by ich ochránil pred nebezpečným vlkom. Chceli by sme uistiť všetky deti, že stanovisko je naozaj bezpečné a nemusia sa ničoho báť. Je tajne strážené agentom Mestskej polície Piešťany, ktorý v prezlečení číha na páchateľa.

Piešťanský park je známy nádhernou zeleňou a kvetinovou výsadbou, o ktorú sa nám dôkladne starajú Služby mesta Piešťany. Deti v ňom neraz stretnú Včielku Máju a jej priateľov. Avšak v tento rozprávkový deň môžu usilovnej Včielke Máji pomôcť zozbierať tohtoročnú úrodu, ktorá sa javí ako mimoriadne bohatá. Peľové zrnká sú pripravené na zber a deti ich môžu začať zbierať a nosiť do úľa. Dedko včelár so svojím tímom priblíži deťom ako to vlastne v tom úli funguje.

PARÁDA – prvý bezbariérový festival

O kúsok ďalej, na kúpeľnom ostrove, kde sa dostanete peknou prechádzkou po Kolonádovom moste sa môžete presunúť na Parádu, prvý bezbariérový festival.

Ide o pokračovanie tradície Parády, ktorá každoročne v spojitosti s MDD prilákala stovky detí s rodičmi, aby sa oboznámili s paralympijskými športami a prežili príjemný deň v kruhu paralympijskej rodiny. Chýbať nebude bohatý kultúrny program, stretnutie s významnými športovcami, umelcami, Zóna zábavy SPP, športové stanovištia, Food Court či na záver bohatá tombola pre deti.

Slávnostné otvorenie je naplánované na 9:30 na hlavnom pódiu. Moderovať ju budú Mravec a Dalila. Predstavia sa aj úspešní slovenskí paralympionici zo Zimných paralympijských hier v Pjongčangu. Na Chodníku slávy v Piešťanoch im preto odhalia novú tabuľku a do života bude uvedená aj knižná pamätnica s názvom ZPH 2018 Pjongčang a DVD o týchto hrách nazvané Dary života.

Aj vaše deti milujú skupinu Baby Band? Tak to určite musíte prísť do Piešťan na kúpeľný ostrov a zabaviť sa spolu s nimi. Baby Band je na programe o 10:15 h na hlavnom pódiu.

Skupina Fragile, pesničkárka Sima Martausová, ale aj speváčka a raperka Sima svojimi vystúpeniami podporia podujatie Paráda s podtitulom “prvý bezbariérový festival”.

V aréali kúpeľného ostrova môžu deti súťažiť v rôznych športových hrách a pozrieť si ukážky paralympijských športov. SPP zóna zábavy pripravila rôzne zaujímavé atrakcie pre deti.

Po celý deň budú k dispozícii stánky s muzikoterapiou, vanisterapiou, pre sluchovo i zrakovo postihnutých a tvorivé dielničky. K dispozícii budú i fyzioterapeuti, ktorí vám poskytnú rady a odporúčania a oboznámia vás s Bobath a Vojtovou metódou.

Z prednáškového stanu si môžete odniesť vedomosti z prednášok “Súvislosť medzi pohybom, rečou a príjmom potravy” od PaedDr. Fabiánovej, “BabyMed – 1.rok na dlhej ceste” od Bc. Hejdukovej a “Základy aktívneho života spolu s výstavou fotografií z Indie” od Mgr. Jobbagyová. Pre deti, mládež i dospelých je pripravená zábavná knižná prezentácia IBA TAK.

Tipy na ubytovanie a dobré jedlo

Chutný obed

Po týchto športových výkonoch vám isto vyhladne. Prinášame vám preto odporúčanie na dobré jedlo. Vo Ville Zuckmann si budú v sobotu na obedové menu podávať zeleninovú polievku s krúpkami (1,50 EUR) a kurací steak s arašídovým krémom a basmati ryžou (5,80 EUR). Ak bonus si môžete pochutnať na dezerte z ich cukrárne.

Ubytovanie

Ak prichádzate z ďaleka, vychutnajte si letnú atmosféru Piešťan na plno a rezervujte si aj ubytovanie. Vyskúšajte aj liečivú silu Piešťan a tradičné piešťanské procedúry. Prinášame Vám niekoľko tipov na tento víkend:

Hotel Máj*** – špeciálna last minute ponuka – od 44 EUR za izbu za noc
Plne bezbariérový s krytým bazénom s vodou 32°C a slnečnou terasou, liečebné i exotické masáže, vírivka či perlička, zábaly, sauna či solárium a k tomu služby pre krásu. Takmer 50 relaxačných, liečebných a skrášľovacích služieb pod jednou strechou.

Hotel Park**** – dvojlôžková izba s raňajkami – od 92 EUR za izbu na noc
Nachádza sa priamo pri mestskom parku kde sa koná Prechádzka rozprávkovým lesom. Ponúka elegantný krytý bazén s prístupom na letnú terasu a strešnú terasu s výhľadom na rieku Váh.

Kúpele Piešťany – akciový pobyt Relax na ostrove s polpenziou a wellnessom – od 100 EUR za izbu na noc
Slovenské liečebné kúpele Piešťany patria už viac ako 200 rokov k popredným európskym kúpeľom v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Unikátne prírodné zdroje, ktorými sú liečivé sírne bahno a termálna minerálna voda, sú preslávené svojimi blahodárnými účinkami ako na Slovensku, tak aj po celom svete.

Villa Zuckmann**** – Luxusný apartmán s terasou – od 149 EUR za apartmán za noc
Ponúka nielen skvelé posedenie v kaviarni a reštaurácii s terasou, ale aj vysokokvalitné ubytovanie.