Rezort Piešťany na najväčšom odbornom medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu

Rezort Piešťany sa v týchto dňoch, od 06. do 10. 03. 2019, prezentuje na 53. ročníku výstavy ITB 2019 v nemeckom Berlíne, na spoločnom stánku Ministerstva dopravy a výstavby SR v hale 7.2b, stánok 103. Spolu-vystavovateľmi expozície Slovenskej republiky sú okrem Rezortu Piešťany aj DIRECTBUS s. r. o., Bratislava Tourist Board, Košice-Turizmus, OOCR Region Liptov, Satur Travel a.s., Kúpele Trenčianske Teplice, E-Travel,s.r.o. a Flora Tour spol. s. r.o.

Na ITB 2018 sa v 26 halách na celkovej ploche 160 000 m² predstavilo vyše 10 000 vystavovateľov zo 186 krajín. Na veľtrhu sa prezentujú štáty – formou národných expozícií, regióny a turistické destinácie, ako aj jednotlivé cestovné kancelárie, rekreačné a ubytovacie zariadenia, rezervačné systémy, dopravné spoločnosti, poskytovatelia technológií a služieb. Popri geografickom členení výstavných hál sa uplatňuje aj členenie podľa jednotlivých segmentov.

Tradičný a etablovaný veľtrh cestovného ruchu ITB Berlín patrí medzi najväčšie podujatia svojho druhu na svete. Brány otvoril prvýkrát v r. 1966. Na podujatí sa stretáva ponuka s dopytom na globálnom svetovom trhu. ITB predstavuje fórum pre efektívne B2B stretnutia odborníkov zo všetkých oblastí turizmu a cestovania, zároveň je miestom konania najvýznamnejších odborných podujatí, prednášok, konferencií a seminárov so širokou špecializáciou a rôzne segmenty medzinárodného trhu cestovného ruchu. Práve tu môžete získať kvalitné obchodné kontakty a aktuálne informácie „pod jednou strechou“. Veľtrh navštevujú aj oficiálne delegácie z celého sveta – prezidenti, premiéri, ministri a vysokí štátni predstavitelia.