Prechádzka rozprávkovým parkom priláka do Piešťan mnoho rozprávkových bytostí

 Ste milovníkmi rozprávok, alebo máte malé deti? Materské centrum Úsmev spolu s mestom Piešťany vyzýva všetkých v sobotu 16. júna do Mestského parku, kde sa od 10.00 h do 15.00 h uskutoční ďalší ročník Prechádzky rozprávkovým parkom. Podujatie ponúka rodinám s deťmi možnosť absolvovať 11 dobrodružných rozprávkových stanovísk a jedno bonusové , pripravené Asociáciou športových klubov.

Hneď v úvode deti privítajú veselí Trollovia, ktorým je potrebné pomôcť prekonať prekážkovú dráhu. V cieľovej rovine deti čaká objatie rodiča. Odporúčame deťom prísť v sprievode rodičov, alebo blízkych príbuzných, lebo inak sa na objatie teší Bergen.

S rybárom a jeho rodinou sa deti čaká veľká rybačka. Ak budú mať trochu šťastia a ulovia zlatú rybku, môžu jej pošepkať svoje tajné prianie. Každá rodina si zvolí jedného člena, ktorý bude mať príležitosť požiadať zlatú rybku o splnenie priania. Voľba komunikátora je vo výlučnej kompetencii rodiny. 🙂

O tom, že Prechádzka rozprávkovým parkom je aj adrenalínové podujatie plné napätia, nás presvedčí sám Mc Qeen a jeho pretekárska dráha. Malých pretekárov môžu prísť povzbudiť celé fun cluby. Pretekári sa rozjazdia na samotnej Route 66 a potom môžu začať skutočné preteky.

Popoluška iste uvíta pomoc detí pri preberaní hrachu a fazule. Už ani sova Rozárka sa nedokáže pozerať na množstvo práce, ktorou preťažuje Macocha s Dorou chuderku Popolušku. Preto sova Rozárka pozvala holúbkov, ktorí prisľúbili, že prídu pomôcť a nenechajú Popolušku na všetko samotnú.

Aj tri prasiatka veria, že im deti poradia ako a predovšetkým z akého materiálu majú postaviť pevný dom, ktorý by ich ochránil pred nebezpečným vlkom. Chceli by sme uistiť všetky deti, že stanovisko je naozaj bezpečné a nemusia sa ničoho báť. Je tajne strážené agentom Mestskej polície Piešťany, ktorý v prezlečení číha na páchateľa.

Piešťanský park je známy nádhernou zeleňou a kvetinovou výsadbou, o ktorú sa nám dôkladne starajú Služby mesta Piešťany. Deti v ňom neraz stretnú Včielku Máju a jej priateľov. Avšak v tento rozprávkový deň môžu usilovnej Včielke Máji pomôcť zozbierať tohtoročnú úrodu, ktorá sa javí ako mimoriadne bohatá. Peľové zrnká sú pripravené na zber a deti ich môžu začať zbierať a nosiť do úľa. Dedko včelár so svojím tímom priblíži deťom ako to vlastne v tom úli funguje.

 

 

TS