Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This udalosť has passed.

GRAPE 2018

10.8.2018 - 11.8.2018

59€
Už štvrtý rok po sebe sa vypredali všetky vstupenky na piešťanský festival Grape ešte pred jeho začiatkom. V tomto roku to bolo na slovenské pomery rekordne rýchlo, keďže sa tak udialo 16 dní pred začiatkom festivalu.

Na multižánrovom festivale vystúpi vyše osemdesiat interpretov, z toho dvadsaťšesť zo zahraničia. Najväčšími hviezdami budú zahraniční hostia alt-J, Kodaline, Nick Murphy fka Chet Faker, Wilkinson, Lamb, Jungle, Wolf Alice, Modeselektor, Noisia alebo Oh Wonder. Z Čiech prídu osláviť 30 rokov fungovania Tata Bojs a slovenskú vlajku ponesú skupiny ako Para, Trosky, Billy Barman, Fallgrapp či Chiki Liki Tu-A.

 

Festival prináša aj zopár noviniek pre svojich návštevníkov. Vznikol nový open air tanečný stage v tvare majáku, ktorý bude zabávať ľudí od začiatku festivalu až do jeho konca prakticky bez prestávky. Pribudol jeden nový vstup, a to do stanového mestečka, aby mali ľudia plynulejší príchod a nemuseli čakať dlho pri hlavnej bráne. Stanové mestečko sa otvára v piatok už o 9:00, areál následne o 12:00 tak, ako doteraz. Nebude chýbať ani umenie. V časti areálu sa vyrastie záhrada z veľkoformátových zrkadlových obrazov, ktorú inštaluje celosvetovo známy výtvarník Matej Krén. Nezabúda sa ani na ekológiu. Na celom festivale bude jedlo podávané iba v kompostovateľnom riade a vratné poháre doplnia tiež recyklovateľné. Separovanie odpadu je už samozrejmosťou. Toto je iba zlomok z noviniek a služieb, ktoré festival tento rok pripravil, na mieste toho návštevníci uvidia a zažijú omnoho viac.

Témou aktuálneho ročníka festivalu sú kúpele, takže na piešťanskom letisku 10. a 11. augusta stretnete aj ľudí v županoch a šľapkách. V areáli bude dokonca pre návštevníkov pripravená oddychová zóna s príznačným názvom Kúpeľný dom, kde budú masáže, manikúra, sauna, ochladzujúci bazén.

Podrobnosti

Začiatok:
10.8.2018
Koniec:
11.8.2018
Cena:
59€
Udalosť Category:
Udalosť Tags:
,
Webstránka:
https://grapefestival.sk/

Miesto udalosti

Letisko Piešťany
Žilinská cesta 597/81
Piešťany, 92101 Slovenská republika
+ Google Map