Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This udalosť has passed.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm

február 12 / 16:00 - 21:30

Zadarmo
Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta 12. februára do Elektrárne Piešťany. Pre návštevníkov je pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré prenesú diváka prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo do centra nelegálneho obchodu.
Okrem jedinečných filmov z celého sveta festival prináša aj sprievodnú diskusiu. Na svoje si prídu aj žiaci (vopred zahlásených) základných a stredných škôl, pre ktorých je pripravený doobedný Junior festival, pozostávajúci z filmového a sprievodného programu. Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu.

Vstup na filmové premietania aj sprievodný program je už tradične zadarmo.

Do Piešťan prináša to najlepšie z aktuálneho festivalového ročníka. Cieľom je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Doobedie patrí deťom z vopred zahlásených základných a stredných škôl. V rámci Junior festivalu sa zameriavajú na environomentálnu výchovu žiakov, kde pomocou krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít učia deti k zodpovednosti voči nášmu prostrediu.

Podvečer sa otvárajú brány pre verejnosť. Príďte zrelaxovať, nabrať nové informácie a inšpirácie do života. Môžete sa tešiť na pestrý filmový program, ktorý vás zavedie do divokej prírody, odhalí nelegálne praktiky, predstaví nové riešenia súčasných problémov… Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta prinesú aj sprievodný program „mimo plátna“, kde sa bude diskutovať s pozvanými hosťami na aktuálne témy.

Program Medzinárodného filmového festival Ekotopfilm – Envirofilm:

16:00 🐻MEDVEDE Z KAMČATKY. ZROD ŽIVOTA
Juhokamčatská federálna rezervácia sa často nazýva aj medvedí raj. Prírodopisný film meditatívneho typu sleduje 7 mesiacov dve medvedice a ich medvieďatá, odhaľuje tajomstvá ich každodenného života. Vďaka hudbe a ruchom prírody bez komentára, sa môžete úplne ponoriť do nádhernej divočiny, cítiť jej silu medzi sopkami, riekami a divokou zverou, a zároveň zakúsiť dôležitú hranicu, ktorú by človek nikdy nemal prekročiť.

🎥 Premietanie začneme nádherným dokumentárnym filmom MEDVEDE Z KAMČATKY, ZROD ŽIVOTA v Elektrárňa Piešťany o 16:00. Všetci ste vítaní! :)Juhokamčatská federálna rezervácia sa často nazýva aj medvedí raj. 🐻 Pozývame vás na krásny dokument MEDVEDE Z KAMČATKY, ZROD ŽIVOTA, kde sa vďaka hudbe a ruchom prírody bez komentára, môžete úplne ponoriť do nádhernej divočiny, cítiť jej silu medzi sopkami, riekami a divokou zverou a zároveň zakúsiť dôležitú hranicu, ktorú by človek nikdy nemal prekročiť. Tento prírodopisný film meditatívneho typu sleduje 7 mesiacov dve medvedice a ich medvieďatá a odhaľuje tajomstvá ich každodenného života.

Uverejnil používateľ Ekotopfilm SK Utorok 15. januára 2019

17:00 🍌PO ZÁRUKE
Ako ďaleko zájdete v Nórsku, ak sa budete stravovať výlučne potravinovým odpadom? Zdá sa, že dosť ďaleko. Potravinový odpad predstavuje pre malú zato bohatú krajinu obrovský problém, kde štvrtina potravín končí v smetnom koši. Štyria mladí aktivisti sa rozhodnú na situáciu upozorniť, a tak sa vydajú na cyklovýlet zo Severného mysu až na juh Nórska, zdolávajúc 3000 km dlhú trasu. Dajú si sľub, že sa budú stravovať len jedlom po záruke zo supermarketov, a čoskoro zistia, že vďaka potravinovému odpadu môžu žiť ako králi. Čo to ale vypovedá o ich krajine a našom spôsobe života?

18:00 🎤MIMO PLÁTNA

19:00 🐘PYTLIACKE PODSVETIE
Priekopnícky dokumentárny film odhaľuje globálny syndikát, ktorý je hnacím motorom nelegálneho zabíjania nosorožcov. Na čiernom trhu je ich roh jedným z najviac obchodovaných artiklov. Hlavné zločinecké syndikáty s ním obchodujú rovnako ako s drogami a zbraňami. Rohy dospelých jedincov majú hodnotu až $250 000. Miestni dedinčania, ktorí toto ohrozené zviera zabíjajú, dostávajú od dobre organizovaných zločineckých skupín len zlomok tejto ceny. Čína vyhlásila svoj plán zakázať domáci komerčný obchod so slonovinou a rohmi za účelom ochrany ohrozených afrických druhov zvierat.

19:50 🍹SLAMKY
Silný dokumentárny film o plastových slamkách a iných formách plastového odpadu, ktorý sa dostáva do našich vodných tokov a oceánov. Predstavuje jednotlivcov, skupiny a firmy po celom svete, ktoré sa snažia pomocou výchovy, osvety, spolupráce a rozvoja politiky znižovať používanie plastových slamiek využitím ich neplastových náhrad. Úvod zábavného a vzdelávacieho filmu patrí farebnej animácii a hlasu oscarového herca Tima Robbinsa.

20:30 🔥ZRODENÉ Z OHŇA
Príbeh búrlivej sily Zeme, ktorá stvorila svet neopakovateľnej biodiverzity a krásy. Ostrovy na juhovýchode Ázie sú jedinečné oblasti s lezúcimi kengurami a boxujúcimi prasatami, kde sa vtáčatá liahnu priamo z popola vybuchujúcej sopky. Táto neopísateľná rôznorodosť je výsledkom zrážky dvoch celkom odlišných svetov a miliónov rokov evolúcie.

Vezmite rodinu, partnerov, kamarátov a príďte pozrieť.

 

Podrobnosti

Dátum:
február 12
Čas:
16:00 - 21:30
Cena:
Zadarmo
Udalosť Category:
Webstránka:
https://www.ekotopfilm.sk/program-piestany

Miesto udalosti

Elektrárňa Piešťany
Staničná ulica 51
Piešťany, 92101 Slovenská republika
Telefón:
+ 421 949 892 050
Webstránka:
https://www.elektrarnapiestany.sk