Počas veľkonočných sviatkov môžete navštíviť Park miniatúr i hrady Beckov a Čachtice

Počas veľkonočných sviatkov môžete stráviť voľný čas v okolí Piešťan napríklad v Park miniatúr v Podolí, na hrade Beckov, či na Čachtickom hrade. Tu všade pre vás pripravili sviatočný program a dni plné zábavy.

V Parku miniatúr v Podolí zažije Veľkú noc ako sa patrí, počas sviatkov od 14. do 18. apríla sú na pláne tradičné veľkonočné atrakcie, ako zberanie vajíčok, šibanie i rôzne súťaže pre deti s veľkonočnou tematikou. Lúštiť sa bude veľkonočné sudoku, prezrieť si budete môcť výstavu veľkonočných dekorácií a všetkých odvážlivcov čaká výstava veľkonočných dekorácií. Najmenších určite poteší prírastok v „minizoo“, baranovi Brunovi a ovci Evke sa totiž narodila čierna ovečka Charlotka.

Na hrade Beckov v  piatok 14. apríla a v sobotu 15. apríla  môžu deti zdobiť kraslice, vymaľovať omaľovánky a pozrieť si práce šikovných remeselníkov. V nedeľu 16. apríla sa bude na Beckove o dobrú náladu starať folklórny súbor SELČAN, ktorý bude účinkovať v pravidelných vstupoch a vytvárať dobrú náladu od 11:00 do 15:30 h. O 12:00 a 13:00 h deti zo súboru SELČIANKA predstavia ľudové zvyky a obyčaje „Jarné hry na lúke“. Detské predstavenie sa bude konať len v prípade priaznivého počasia.


V pondelok 17. apríla vás bude zabávať bábkové Divadielko pod Hríbikom s rozprávkou Poprepletko o 11:00 h a Janko Hraško o 15:00 h. V nedeľu i v pondelok od rána až do 17:00 h sa deti môžu tešiť na tradičné hradné hľadanie vajíčok. Ak nájdu tri rôzno-farebné vajíčka ukryté v zákutiach hradných múrov môžu ich vymeniť za sladkú odmenu. Na hrade sa už tešia na vašu návštevu.

V sobotu 15. apríla sa na Čachtickom hrade uskutoční Veľkonočná oblievačka. V rámci budú prezentované zvyky a tradície spojené s Veľkou nocou, budete si môcť upliesť  korbáče, ale aj maľovať kraslice. O dobrú náladu sa postará ľudová hudba Polún.,

 

Tešiť sa môžete tiež na výstavu kraslíc a prezentáciu košikárov z regiónu Nového Mesta nad Váhom. Budete si môcť rovnako vyskúšať lukostreľbu a deti určite poteší maľovanie na tvár.

-rp-