Piešťanský pivovar v sobotu 11. apríla privíta prvých návštevníkov

Piešťany, 4. apríla 2015 – Piešťany sa od apríla budú môcť pochváliť svojím vlastným Piešťanským pivovarom. Otvorenie vo veľkom štýle prebehne druhú aprílovú sobotu (11. 4. 2015 od 14.00 hod.) v priestoroch pivovaru, ktorý je situovaný v rekreačnej zóne piešťanskej Lodenice. Očakávanie, ktoré medzi obyvateľmi kúpeľného mesta rezonuje už od minulého roka, sa tak konečne stane skutočnosťou.

Na začiatku príbehu boli štyria milovníci piva z Piešťan, ktorí sa po dlhých diskusiách o kvalite tohto nápoja rozhodli otvoriť svoj vlastný remeselný pivovar. „Po takmer roku prípravy priestorov, ochutnávania pív z celého sveta a hlavne varenia pilotných várok, sme pripravení privítať v našom pivovare prvých hostí. Nepochybujem o tom, že Piešťanský pivovar bude zaujímavou atrakciou nielen pre domácich,“ hovorí Jozef Bardík, jeden zo spolumajiteľov spoločnosti.

Dvaja dvorní sládkovia Vilo Hujík Viktor Michálek sa pri výrobe zamerali popri slovenskej klasike aj na pivné špeciály. Návštevníci sa tak môžu tešiť napríklad na 12° nefiltrovaný červený ležiak s originálnym názvom ŽiWELL Červená veža podľa známej piešťanskej lokality. „Na otvorení budeme čapovať tri vlastné druhy piva ŽiWELL Jedenástku, ŽiWELL Červenú vežu a naše prvé pivo – IPU s názvom ŽiWELL Piešťanský prvý. Našimi vzormi sú špecializované svetové pivovary, ktoré dokážu navariť zaujímavé pivá v top kvalite ako napríklad Brewdog alebo Mikkeler. Rozhodne sme nechceli zapadnúť do nudného priemeru, ale práve naopak. Chceme ľuďom priniesť pestrú ponuku zaujímavých špeciálov. Veríme, že každý hosť si u nás nájde to svoje,“ dopĺňa Relo Rusnák, ďalší zo spolumajiteľov.

Otvorenie bude sprevádzať bohatý program. Na svoje si prídu milovníci piva a dobrej hudby, ale myslelo sa aj na deti. Od 14.00 hod. budú návštevníci môcť sledovať sládka priamo pri práci a sprevádzať ho pri varení piva. Po celý deň budú prebiehať prehliadky pivovarskej technológie, hry pre deti a program zahŕňajúci napríklad súboje v šermiarskom stane. Večerná zábava odštartuje od 18.00 hod. vystúpeniami kapiel Fuera Fondo a Slniečko. Na programe je aj ohňová šou a Ľudová cimbalová hudba Petra Obucha.

Ďalšie info na: https://www.facebook.com/piestanskypivovar

 

Pivá z Piešťanského pivovaru:

ŽiWELL Piešťanský prvý

14° American IPA

Prvý. Ale rozhodne nie posledný. Prvé pivo, ktoré dozrelo v Piešťanskom pivovare. Podľa všetkého prvá IPA navarená na území súčasných Piešťan. Príjemná vôňa, vyvážená chuť. Už teraz sme na ňu hrdí.

ŽiWELL Červená veža

12° nefiltrovaný červený ležiak

Silný ležiak plnej chuti a jantárovej farby. Päť druhov sladu a pestré zloženie chmeľov z českého Žatca sľubuje výrazný pivný zážitok.

ŽiWELL Jedenástka

11° nefiltrovaný štvorsladový svetlý ležiak

Náš dôkaz toho, že aj klasický svetlý ležiak môže mať osobnosť a charakter. Štyri druhy sladov – plzenský, bavorský, viedenský a karamelový. Kvalitná porcia žateckého chmeľu. Kvasinky. Voda. Jednoduchý recept, veľmi zaujímavý výsledok.

Piešťanský pivovar vznikol v roku 2014. Zakladateľmi sú štyria Piešťanci, ktorí sa rozhodli priniesť kvalitné pivo do svojho rodného mesta.. Pivovar sídli v rekreačnej zóne Lodenica, v zrekonštruovanej budove známej pôvodne ako Koliba Pltník, ktorá prešla celkovou dizajnovou rekonštrukciou.  Pivovar má kapacitu 60 tis. litrov ročne s plánom na rozšírenie nad 100 tis. litrov koncom roka 2015. Priestory pivovaru majú kapacitu 350-400 hostí a je k dispozícii aj na organizovanie svadieb, stužkových slávností, plesov a pod.

ŽiWELL – Pivá vyrobené v Piešťanskom pivovare sú vyrábané pod značkou ŽiWELL. Pod týmto menom je známe kultúrne centrum a piváreň v centre Piešťan, ktorá ako jedna z prvých začala Piešťancom predstavovať netradičné pivné špeciály. ŽiWELL, okrem vyjadrenia búrlivosti a rôznorodosti prírody ktorá využitím kvalitných sladov, chmeľov a piešťanskej vody, tvorí základ nového piešťanského piva, je aj slovnou hračkou – kombináciou slov „Ži dobre“ a pivo pod touto značkou chce svojou kvalitou, pestrosťou a organickosťou podporiť myšlienku dobrého života aj u svojich zákazníkov.

DSC_4407 DSC_4414 DSC_4418 DSC_4420