Piešťanský pivovar oslavuje tento víkend druhé výročie – vychutnať si môžete Červenú vežu i Evu

Piešťanský pivovar Žiwell otvoril svoje brány 11. apríla 2015. Tento víkend 8.-9.4. pre vás pripravil oslavu 2. narodenín. V rámci nej sa môžete tešiť na mimoriadnu pollitrovú Červenú vežu (Amber Lager)  alebo malú Evu (Single Hop American Pale Ale).

Proces výroby piva prebiehal niekoľko týždňov pred otvorením pivovaru v apríli 2015, pričom naň dohliadal sládek Viliam Hujík. Ten mal s varením piva bohaté pätnásťročné skúsenosti. K jeho príprave sa dostal už v siedmych rokoch prostredníctvom svojho otca, ktorý bol tiež sládkom, neskôr sa v odbore vyučil a remeslu zostal verný. Jeho profesia je pre neho nielen zdrojom obživy, ale aj celoživotnou vášňou. V pivovare zaučil miestnych sládkov, ktorí prebrali taktovku nasledujúcom období.

Záujem o nové pivo bol značný, takže kapacita zvolených technológií, čoskoro nestačila. Vlani preto do pivovaru zakúpili  novú technológiu. „To nám rozviazalo ruky a umožnilo naplno sa obuť do varenia nových pív a pivných štýlov. Počas roka sme nadviazali viacero nevšedných spoluprác s naozaj vynikajúcimi pivovarmi, kočovnými pivovarníkmi, ako aj domovaričmi a spoločnými silami sa nám podarilo navariť viacero skutočne zaujímavých kúskov. Za spomenutie minimálne stoji Roggen – ražný roggenbier, či APAč – American Pale Ale, ktoré práve od tohto víkendu môžete ochutnať z našich píp,“ tešia sa prevádzkovatelia pivovaru. Výraznými zmenami prešla aj reštauračná časť. Snahou prevádzkovateľov je prinášať zaujímavé a hlavne chutné kulinárske špeciality.

 

Tí, ktorí prídu tento víkend oslavovať sa môžu tešiť na pollitrovú Červenú vežu (Amber Lager) alebo malú Evu (Single Hop American Pale Ale) za symbolické euro.

Počas veľkonočných sviatkov od štvrtka 13. apríla do nedele 16. apríla sa následne v pivovare uskutoční Jarná pivotéka. Tentokrát sa ponesie prevažne v znamení slovenských pivovarov, pričom sa môžete prísť presvedčiť, že slovenské remeselné pivo sa rozhodne nemá za čo hanbiť. Vychutnať si môžete na pivo z pivovarov ako
Wywar (Holíč), Stupavar (Stupava), Lanius (Trenčín), Hellstork (Senica), Jama Craft Brewery (Chorvátsky Grob), Kaltenecker (Rožňava), Rodinný mikropivovar Hudák (Bratislava) a mnohé ďalšie…
Napriek tomu, že pivotéka bude prevažne slovenská, organizátori nevynechajú ani tento raz pivovary ako Brewdog (Škótsko), Flying dog (USA), Blanche (Belgicko), Boon (Belgicko)… Vstupné je zdarma.


-rp- Foto: www.pnky.sk, www.piestanskypivovar.sk