Piešťanské kúpele s dvomi oceneniami

Kúpeľný komplex Irma Health Spa Kúpeľov Piešťany, ktoré sú jedným zo zakladajúcich členov oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany, zabodoval v uplynulých dňoch na IMTJ Medical Travel Awards. Irma získala cenu „Najlepšie liečebné termálne kúpele roka“. Okrem toho sa piešťanské kúpele môžu  pochváliť tiež ocenením Slovak Superbrands Award 2017.


Kúpele Irma sú postavené priamo na liečebných prameňoch a poskytujú viac ako 60 lekárskych a kúpeľných procedúr. Srdcom kúpeľov je unikátny bahenný bazén.  Ocenenie bolo udelené  za inovácie, excelentnosť a úspech pri uspokojovaní potrieb kúpeľných hostí, čím Kúpele Piešťany porazili iné podobné spoločnosti z celého sveta.


Kúpele Irma sú prepojené s hotelom Thermia Palace. Vybudované boli v rokoch 1910 až 1912 podľa projektu architektov H. Böhma a Á. Hegedűsa.  Oba objekty majú bohatú secesnú výzdobu. Stavba objektu Irma bola riešená statikom A. S. Kovácsom, ktorý navrhol spôsob založenia budovy v agresívnom prostredí prírodného výveru a zrealizoval nad bahniskom impozantnú dvojvrstvovú kupolu o rozpätí 21 metrov.

Kúpele Piešťany sa môžu pochváliť tiež ocenením Slovak Superbrands Award 2017. O udelení Superbrands Award rozhoduje expertná skupina Brand Council na základe verejného prieskumu, zrealizovaného renomovanou agentúrou. Členmi Brand Council-u sú najuznávanejší slovenskí odborníci z oblasti marketingu, komunikácie a reklamy.

„V uplynulých rokoch Kúpele Piešťany investovali do skvalitnenia poskytovaných služieb ako v medicínskej oblasti tak aj v oblasti ubytovania. Sme radi, že v konkurencii iných svetoznámych kúpeľov vybrala medzinárodná porota za víťaza práve naše kúpele ako i to, že Kúpele Piešťany sa ocitli v spoločnosti prestížnych značiek nielen na Slovensku. Veríme, že aj vďaka týmto prestížnym oceneniam sa bude šíriť dobré meno súvisiace s kvalitou poskytovaných služieb a liečivých účinkov Kúpeľov Piešťany do celého sveta,“ povedala obchodná riaditeľka Kúpeľov Piešťany PhDr. Michaela Kobzová.

-rp- Zdroj: Kúpele Piešťany, PIC  Foto: FB Kúpele Piešťany