Park miniatúr chystá jedinečný nočný zážitok

V sobotu 19. augusta vás čaká veľký zážitok. Park miniatúr v Podolí chystá Nočnú prehliadku. Hrady a zámky, legendy a povesti, tajomná atmosféra krásne osvetlených modelov, tematické prehliadky so sprievodcom, to si proste nemôžete nechať ujsť. Využite jedinečnú príležitosť, ktorá sa vám naskytne len raz do roka!

V rámci programu sú pripravené skupinové prehliadky so sprievodcom, budú sa rozprávať dobové povesti, premietať rozprávky pre deti. Hrať bude dobová hudba. Ak budete hladný, môžete v priestoroch areálu opekať.

Park miniatúr v Podolí je unikátny produkt cestovného ruchu na Slovensku. V expozícii pod holých nebom je v súčasnosti umiestnených 68 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rozhľadní a rodných domov. Cieľom tvorcov parku je zachrániť ročne min. 4-5 objektov kultúrneho dedičstva, vyhotovených v podobe z čias ich najväčšej slávy. Slovensko bolo odjakživa bohaté na hrady, zámky, kostoly, kultúrne a historické pamiatky. Mnohé z nich zanikli, či sú už v žalostnom stave, pripomína nám ich len pár kameňov v lese . Všetky modely sú postavené ako vedecké rekonštrukcie, zhotoveniu každého predchádzalo spracovanie výkresovej dokumentácie, rozpracovanie jednotlivých komponentov a následné osadenie v teréne. Modely sú zhotovené v mierke 1:50, niektoré, hlavne kostoly, chaty a rozhľadne sú v mierke 1:25, resp. 1:30.

Náš areál začal vznikať ako myšlienka Juraj Hlatkého v roku 2001. Celý unikátny produkt sa buduje ako súkromná investícia a cieľom je sprevádzkovať kompletný náučno- zábavný areál (voľnočasový) pre všetky vekové kategórie. Areál má unikátnu polohu, priamo v srdci regiónu troch hradov – Čachtice, Beckov a Tematín.

-rp- Zdroj: www.parkminiatur.sk