Otužilci sa stretnú na Kevanovej stovke v Piešťanoch

V stredu 13. februára 2019 o 16:30 si otužilci v Piešťanoch pripomenú nedožité 95. narodeniny najstaršieho otužilca. Pán Karol Kevan nás opustil 15. septembra v roku 2017. Štart sa uskutoční na nábreží Váhu, za hotelom Magnólia.

Je to aj spomienka na začiatok jeho otužovania. Na svoje 41. narodeniny v roku 1965 dokázal rodine, kolegom z práce, že sa bude kúpať vo Váhu. Odvtedy tri desiatky rokov plával sám v čase aj nečase vo vlnách Váhu. Neskôr sa k nemu pridávali ďalší plavci.

Videl som Karola Kevana behať na bežkách len v plavkách a rukaviciach. Neskôr sme už spolu plávali, a tak sme aj skúšali ranné tréningy, pred prácou, za šera, v studenom Váhu vo februári, až 3 krát v týždni. Karol išiel domov odpočívať aj ja s ďalším plavcom do práce,“ spomína Martin Valo.

Bol všestranný športovec a navyše vegetarián. Spolu sme absolvovali aj súťaž Železného muža, prvý pretek na Slovensku v roku 1982, mal som osemnásť a Karol bol o 40 rokov starší. Ale na bicykli sme išli v jednom tempe,“ dodal Valo.