Slovenské liečebné kúpele Piešťany

Prírodné liečivé zdroje – termálna minerálna voda a unikátne sírne liečivé bahno – boli základom pre vznik Piešťanských kúpeľov. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu.

Nikde inde nenájdete ostrov s tak jedinečnou kombináciou sírneho bahna a termálnej minerálnej vody – hojivého elixíru, ktorý dokáže liečiť telo i dušu. Svetoznámymi sa kúpele stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu.

Slovenské liečebné kúpele Piešťany patria už viac ako 200 rokov k popredným európskym kúpeľom v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Unikátne prírodné zdroje, ktorými sú liečivé sírne bahno a termálna minerálna voda, sú preslávené svojimi blahodárnými účinkami ako na Slovensku, tak aj po celom svete.

Prostredníctvom špecializovaných liečebných postupov, pod dohľadom špičkových lekárskych odborníkov, znižujú zápaly v kĺboch, obnovujú ich pohyblivosť. Posilňujú imunitný systém, regenerujú poškodené chrupavky a spomaľujú degeneratívny proces kĺbov. Špecializovaní a skúsení lekári zostavia program optimálnej liečby vždy pre každého hosťa liečebných kúpeľov Piešťany individuálne. V súčasnosti sú Piešťanské kúpele vyhľadávané aj vďaka svojim osobitným liečebným účinkom poúrazových stavov.

Na kúpeľnom ostrove je situovaných 6 kúpeľných hotelových komplexov a dva sa nachádzajú priamo v centre mesta. Pre najnáročnejších sú k dispozícií päťhviezdičkové a štvorhviezdičkové komplexy Danubius Health Spa Resort Thermia Palace, Danubius Health Spa Resort Balnea Esplanade Palace. Pre menej náročných sú optimálnou alternatívou trojhviezdičkové komplexy Balnea Grand, Balnea Spendid, Villa Berlin a mimoriadne dostupné dvojhviezdičkové hotelové komplexy Jalta & Dependance a kúpeľný hotel Pro Patria.

Pre všetky hotelové komplexy sú k dispozícií tri liečebné kúpeľné domy Irma,Balnea centrum a Napoleonske kúpele, ktoré poskytujú ako medicínske, tak aj preventívne, či relaxačné liečebné procedúry. Liečebné a hotelové služby Kúpeľov Piešťany sú dostupné pre každého, stačí si vybrať z pestrej ponuky liečebných pobytov a procedúr.

Kúpeľný ostrov nie je len oázou zdravia. Ponúka tiež množstvo príležitostí pre športové aktivity. K dispozícií je napríklad 9-jamkové golfové ihrisko s kurtmi pre nadšencov tenisu a vonkajšie termálne kúpalisko „Eva“ s ihriskami na plážový volejbal. Možnosti trávenia voľného času celoročne dopĺňa bohatý kultúrny program spoločenského centra. Prekrásny kúpeľný park je ideálny pre relaxačné prechádzky. Množstvo kaviarní a reštaurácií, ktoré dopĺňajú jedinečný vzhľad kúpeľného areálu, ponúkajú obľúbené domáce i medzinárodné špeciality. Zdravie a relax pre každého, to je základný cieľ Kúpeľov Piešťany.

Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s.
Winterova 29
921 29 Pieštany
Tel.: 033 775 7733
Fax: 033 775 2528
E-mail: booking@spapiestany.sk
Web: www.piestany.danubiushotels.com