Metropolitnú operu New York môžete zažiť v Piešťanoch

Máte radi operu a chceli by ste vidieť predstavenie Metropolitnej opery v New Yorku? Teraz nemusíte cestovať za oceán. Stačí do Piešťan. Už túto sobotu 11. marca si môžete v piešťanskom Dome umenia vychutnať dielo Giuseppe Verdiho LA TRAVIATA v réžii Willy Deckera. Objednajte si ubytovanie v niektorom z piešťanských hotelov, či penziónov a strávte v kúpeľnom meste príjemný predĺžený víkend.

V Piešťanoch sa neuzdravuje len telo v kúpeľoch, ale vďaka príjemnej atmosfére a kultúre môže pookriať aj vaša duša. Kultúrnych podujatí, ktoré sa konajú v meste na Považí je neúrekom. Od októbra tohto roka sú Piešťany jedným z troch miest na Slovensku, kde môžete zažiť priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku. Projekcie sa konajú v Dome umenia v najväčšom jednosálovom kine na Slovensku s kapacitou 600 miest. Diváci už v aktuálnej sezóne videli dielo Kaije Saarihovej Láska z ďaleka, Verdiho Nabucco, predstavenie Rómeo a Júlia s hudbou Charlesa François Gounoda, i Dvořákovu Rusalku.

V sobotu 11. marca sa predstaví divákom v oceňovanej interpretácii tragickej postavy kurtizány Violetty Valéry Sonya Yoncheva, jej partnerom v role milenca Alfreda je americký tenor Michael Fabiano. Thomas Hampson spieva jednu zo svojich najslávnejších úloh v Metropolitnej opere ako Giorgio Germont, Alfredov odmietavý otec. Nové naštudovanie opery režíruje Willy Decker, diriguje hudobný riaditeľ sanfranciskej opery Nicola Luisotti. Podujatie začína o 18:55 h.

„Budete sedieť v hľadisku Domu umenia v Piešťanoch, ale budete mať pocit, že ste súčasťou operného diania v New Yorku. Priamy prenos vám ponúkne nielen celé operné dielo v podaní svetových operných interpretov, ale i pohľad a atmosféru zo zákulisia a foyerov Met Opery, rozhovory so slávnymi umelcami pred predstavením i počas prestávky,“ pozývajú návštevníkov organizátori z Domu umenia.

Vstupenky si môžete zakúpiť online, alebo v Dome umenia.

Ak sa rozhodnete stráviť v Piešťanoch predĺžený víkend odporúčame ubytovanie u členov Rezortu Piešťany v hoteloch Park, Máj, Zuckmann Ville či zariadeniach Slovenských liečebných kúpeľov.

V sobotu 25. marca je na programe ďalší priamy prenos z predstavenia IDOMENEO od Wolfganga Amadeusa Mozarta, po prvý raz v HD kvalite. Predposledný aprílový víkend 22.4. si môžete vychutnať prenos opery P. I. Čajkovského Eugen Onegin. Vyvrcholením sezóny 2016/2017 bude záverečný prenos 13. mája diela R. Straussa Gavalier s ružou.

-rp-