Lyžovačka v strediskách pri Piešťanoch

Lyžiarske strediská v okolí Piešťan boli tento víkend vďaka priaznivým poveternostným podmienkam všetky v prevádzke. Snehová nádielka pred víkendom bola taká bohatá, že po dlhej dobe bolo v prevádzke aj lyžiarske stredisko Ahoj na Banke. Toto stredisko ako jediné v okolí nedisponuje umelým zasnežovaním.

My sme pre vás navštívili stredisko SKI Bezovec, z ktorého sme pripravili aj fotogtafie. Návštevnosť bola vysoká a parkoviská boli plné áut z Piešťan a okolitých miest. V prevádzke boli zjazdovky 200 m, 300 m, 500 m a nakoniec aj 600-ka. Snehové podmienky boli výborné a zjazdovky boli vďaka mínusovým teplotám bez ľadu a pokryté prírodným snehom.

Podľa našich informácií bolo otvorené aj stredisko Skiland Stará Myjava, a napriek počiatočným technickým problémom otvorila neskôr aj Kálnica. Jediné lyžiarske stredisko, ktoré je už dlhšie zatvorené je Veľká Javorina. Tam je otvorená momentálne iba Holubyho chata, ale ak sa podmienky dostatočne zlepšia, tak podľa informácií na Facebooku pôjdu čoskoro aj vleky.