Kvetinový raj v Piešťanoch – Victoria Regia 2019

Na prelome leta a jesene, od 18. do 22. septembra 2019, sa Kultúrno – spoločenské centrum Fontána a Aupark premenia na kvetinový raj. Každoročné Majstrovstvá Slovenska vo viazaní a aranžovaní kvetov Victoria Regia a tradičné kvetinové korzo vyhlasujú už svoj 26. ročník súťaže. Hlavnou témou tohto ročníka súťaže je „Úcta k tradíciam“.

Z Victorie Regie sa už dávno stala najväčšia floristická udalosť na Slovensku, národnú súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov si pravidelne prichádzajú pozrieť tisícky návštevníkov. Najkrajšie exponáty si budete môcť pozrieť v KSC Fontána a Auparku od 19. do 22. septembra 2019. Súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov si môžete pozrieť deň pred, 18. septembra 2019.

Prekrásne kvetinové korzo pôjde z Kúpeľneho ostrova k Hudobnému pavilónu v mestskom parku a bude zdobiť ulice Piešťan v sobotu 21. septembra o 14. hodine. Nudiť sa nebudú ani najmladší návštevníci podujatia, pretože pre nich je v sobotu o 11:00 pripravené detské predstavenie „Rozprávkový les“.

Po kvetinovom korze a vyhlásení výsledkov v Hudobnom pavilóne zahrá do nôty mladý swingový a tanečný orchester Swing Society Orchestra s Katkou Korček a Martinom Krížikom. Vychádzajú z tradície veľkých swingových a tanečných orchestrov štyridsiatych a päťdesiatych rokov minulého storočia, ktorá je kombinovaná miernymi prvkami dnešnej pop – music. Ľahko Vás zvedie do sveta harmónií, melódií, rytmov, sveta oddychu, relaxu, uvoľnenej a inteligentnej zábavy.

Od 17:00 budú znieť operné piesne od umelca a operného speváka Martina Babjaka a sopranistky Lenky Máčikovej v doprovode klaviristu Daniela Buranovského.

Hudobný program v sobotu večer Victorie Regie uzavrie Tomáš BuranoWski s kapelou. Tomáša BuranoWskeho si môžete pamätať ako finalistu súťaže Československo má talent 2 a semifinalista súťaže Slovensko hľadá superstar 3.

Nedeľné popoludnie vám v hudobnom pavilóne v mestskom parku spríjemní hudobná skupina Čendeš, rusínsky miš maš z Banskej Bystrice silne ovplyvnená rôznorodou hudbou, počnúc rusínskym, slovenským, rómskym, balkánskym folklórom, klasickou hudbou, argentínskym tangom, popom i jazzom.

Victoriu Regiu a obľúbené Kvetinové korzo môžete zažiť na vlastnej koži a vidieť na vlastné oči, ak od 18. do 22. septembra 2019 navštívite Piešťany.