K málo známej prírodnej pamiatke Veľký jarok

Ponuka zážitkovej turistiky pre rodiny s deťmi, seniorov, peších turistov i turistov s paličkami.

Viac informácií

 


Spoznajte tri prírodné pamiatky a uctite si pamiatku horolezca Vlada Plulíka

Tentoraz vás zavedieme za obec Moravany nad Váhom, do záveru doliny potoka Striebornica. Z Výtokov v pohorí Považského Inovca, vzdialených len desať kilometrov od Piešťan, tam prejdeme mierne náročný šesťkilometrový okruh plný pestrých zaujímavostí.

Viac informácií

Jazero striebornica

 


Prechádzka Chtelnicou a turisticko-športové vyžitie v okolitej prírode.

Ponuka pre mototuristov, peších, lyžiarskych aj cykloturistov, horských bežcov, kolobežkárov, korčuliarov, priaznivcov severskej chôdze aj pre malých jazdcov na odrážadlách.

Viac informácií

 


Ak do prírody v rámci okresu, tak na „cesťáku”

Aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii, s negatívnym testom v cyklistickom drese nie starším ako týždeň, sa počas prvého skoro jarného slnka vydávame „do prírody” po cestách striktne lemujúcich Piešťanský okres. Ako inak, na cestnom bicykli.

Viac informácií

Jazero striebornica

 


Na Sokolích skalách si uctite pamiatku Vlada Plulíka.

Sokolie skaly tvoria časť Krahulčích vrchov patriacich k Považskému Inovcu. Východiskovým bodom je rekreačné zariadenie Výtoky vo Výtockej doline, ktorá vo svojich skalách ukrýva jaskyne, osídlené už v mladšej dobe kamennej. K dvom jaskyniam nás lesom privedie po zelenej značke chodník a za pekného počasia sa môžeme tešiť na výhľady.

Viac informácií

 


Výlet po turistickom náučnom chodníku obce Prašník.

Vyberieme sa do Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, kde môžete obdivovať prírodné pamiatky – Malú aj Veľkú pec, prírodnú rezerváciu Čerenec i Barónov hrob. Na Prašník sa môžete dostať, ak nevlastníte auto a netrúfate si tam dôjsť bicyklom, autobusom. Vystúpite pri obecnom úrade.

Viac informácií

Jazero striebornica

 


Náučný chodník Šterusy – Rebro – Sprosná – Orlie skaly.

Šterusy sú prvou obcou za mestečkom Vrbové. Môžu sa popýšiť náučným chodníkom, ktorý vás, ktorí máte radi prírodu a potulky, dovedie až na Orlie skaly. Nad hlavami vám budú majestátne krúžiť dravce a podvečer alebo skoro ráno môžete uvidieť aj iné tvory, čo žijú v lesoch popri danielej zvernici Baraní dvor.

Viac informácií

 


Výlet ku Kaštieľu Moravany a rybníku Striebornica.

Prejdete sa spolu s nami z Piešťan do Moravian nad Váhom ku kaštieľu a potom k jazeru Striebornica a nazad do mesta. Na tento výlet si rezervujte asi tri hodiny, rybári dlhšie. Môžete ísť pešo, lebo na bicykli je už zima. No a ak ste rybár a chcete si zamuškáriť, zbaľte si aj náčinie, povolenku si kúpite v penzióne Benátky.

Viac informácií

Jazero striebornica

 


K dvojkrížu na Skalku z Hubiny.

Vrch Skalky ponúka nielen pekný výhľad na Hubinu, Kostolec, Moravany nad Váhom, ale je dovidieť i na Piešťany a neďaleké Jaslovské Bohunice. Z opačnej strany v kopcoch vyniká zrúcanina hradu Tematín, pod ktorý v minulosti obec Hubina patrila. Okolie je zaujímavé i potulkami popod skaly, kde môžete objaviť rôzne skalné útvary.

Viac informácií

 


Na Kostolec až do doby bronzovej.

Veľkomoravský veľmožský dvorec s palisádovým opevním patrí medzi najznámejšie archeologické lokality na Slovensku. V druhej polovici 9. storočia mal dôležitú strategickú pozíciu nad brodom cez rieku Váh, ktorý bol súčasťou považskej vetvy jantárovej cesty. Obec Ducové, pri ktorej leží, je výnimočná svojím koloritom tradičnej ľudovej architektúry. Pešiu i cyklistickú túru môžete začať pri Kolonádovom moste v Piešťanoch.

Viac informácií

 


Z Pustej Vsi na rozhľadňu pod Klenovou.

Päťposchodová drevená veža pod Klenovou slúži predovšetkým na monitorovanie požiarov. Rýchlo sa však stala obľúbeným turistickým cieľom. Je totiž voľne prístupná a pri dodržaní všetkých bezpečnostných pokynov si turisti vďaka nej môžu užiť nádherné výhľady na široké okolie. Trasa k nej vedie z Hornej Pustej Vsi, nie je však oficiálne značená.

Viac informácií

 


Vydajte sa od barlolámača na Červenú vežu a späť.

A aj keď Červená veža už nie je tým atraktívnym rádiovým vŕškom, na ktorý s nostalgiou spomínajú našinci, nájdete tu i napriek nemilosrdnému zubu času ešte zopár miest, kde sa dá pobudnúť, pofotiť si čo-to do svojho archívu a uvidieť zvrchu rieku, kúpele, Banku aj vzdialené Moravany nad Váhom.

Viac informácií


Výlet na Marhát vám nezaberie ani pol dňa.

Výstup na Marhát vo všeobecnosti nepredstavuje technicky zložitú túru. Nejakú kondičku si síce vyžaduje, no môžu sa tam vydať i víkendoví turisti alebo rodinky s deťmi. Nejde o vyslovene krátky výletík, nehľadiac na to, z ktorého smeru sa tam vyberiete. Tento výstup by mohol byť dokonca príjemnou celodňovou akciou spojenou s návštevou ďalších atraktivít.

Viac informácií


 

Výlet k hrobu mladého baróna.

Nenáročný výlet vhodný pre rodiny s deťmi sa začína pri vodnej nádrži v Pustej Vsi, ktorá je miestnou časťou obce Prašník. Turisti, ktorí prídu autom, môžu zaparkovať pri pamätníku Slovenského národného povstania. Potom treba ísť kúsok po ceste a následne obísť vodnú nádrž po moste. Hneď za ním, pri vstupe do lesa, je neoficiálne značenie – šípky s nápismi Veľká pec, Pomník Wattenwyla.

Viac informácií

 


Valentínska prechádzka anglickým parkom v Rakoviciach.

Málokto vie, že anglický park rozprestierajúci sa okolo kaštieľa v Rakoviciach je voľne prístupný verejnosti. Za dodržania aktuálne platných protiepidemických opatrení ho môžu tento víkend navštíviť zaľúbenci, ktorým je venovaná valentínska výzdoba z dielne tamojšej Strednej odbornej školy regionálneho rozvoja.

Viac informácií

 


 

Výlet k poslednému z mlynov nad Striebornicou.

Obce Moravany nad Váhom a Hubina sa môžu pýšiť pestrou mlynárskou históriou. Bohužiaľ jediným dodnes relatívne zachovaným mlynom v údolí Striebornice je Mlyn Rudolfa Durana. Aj keď stojí v katastri obce Hubina, je ľahko dostupný z Moravian nad Váhom. Výlet k tejto málo známej pamiatke môžete spojiť s prechádzkou okolo rybníka Striebornica.

Viac informácií


Výlet k renesančnému kostolu nad Lančárom.

Jedna z najvzácnejších sakrálnych pamiatok na Slovensku je od Piešťan vzdialená iba 20 kilometrov. Navštíviť ju môžete autom, ale aj na bicykli. Spoznáte kus histórie, odmenou vám bude aj výhľad na Trnavskú pahorkatinu.

Viac informácií


 

Prechádzka okolo vodnej nádrže v Chtelnici.

Pýchou Chtelnice je barokový kaštieľ, ktorý v posledných rokoch prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. Obec však láka turistov aj vďaka ďalším zaujímavostiam. Sú nimi napríklad dve vodné plochy a málo známy poľovnícky zámoček, ktorý slúžil jednému z najznámejších aristokratických rodov v Uhorsku.

Viac informácií

 


Slovenská Pisa je vo Vrbovom.

Kvôli fotke so šikmou vežou nemusíte cestovať až do Talianska. Stačí zájsť do rodiska svetobežníka Mórica Beňovského. Šikmá veža Kostola sv. Martina je jednou z turistických zaujímavostí mesta Vrbové. Jej vrch je v súčasnosti v porovnaní so základmi odklonený o takmer jeden meter. Kúsok od veže je unikátny pamätník kráľa Madagaskaru.

Viac informácií


Máte tip na výlet? Napíšte nám a my Vás odmeníme.

Vyberte sa na výlet do okolia a potom nám o ňom dajte vedieť! Pošlite správu o mieste, ktoré ste navštívili, môžete priložiť aj fotky z výletu. Napíšte, ako sa dá na miesto najlepšie dostať a čím vás zaujalo a očarilo. Vybrané tipy uverejní Rezort Piešťany na tejto stránke a každého autora zverejneného tipu odmení poukážkou v hodnote 20 eur. Poukážky bude možné uplatniť počas celého roka u ktoréhokoľvek člena Rezortu Piešťany.

Viac informácií