Kam cez víkend v Piešťanoch a okolí

Tento víkend poklesnú teploty konečne o niečo nižšie. Víkend v Piešťanoch bude festivalovo – športový. Od dnes začína na piešťanskom letisku Festival Grape a v neďalekej obci Festival Červeník 2018. V sobotu a v nedeľu prebiehať súťaže o medaily v rýchlostnej kanoistike a vodnom póle. Na Čachtickom hrade odznejú počas Hviezdnej noci koncerty Pavla Hammela a Slniečka a v nedeľu v noci môžete pozorovať perzeidy.

CELO-VÍKENDOVÉ PODUJATIA

 • 10.-12.8.2018 Festival Grape 2018 / Letisko Piešťany
  Na multižánrovom festivale vystúpi vyše osemdesiat interpretov, z toho dvadsaťšesť zo zahraničia. Najväčšími hviezdami budú zahraniční hostia alt-J, Kodaline, Nick Murphy fka Chet Faker, Wilkinson, Lamb, Jungle, Wolf Alice, Modeselektor, Noisia alebo Oh Wonder. Z Čiech prídu osláviť 30 rokov fungovania Tata Bojs a slovenskú vlajku ponesú skupiny ako Para, Trosky, Billy Barman, Fallgrapp či Chiki Liki Tu-A.
  Vstupenky: vypredané
 • 10.-12.8.2018 Festival Červeník / Amfiteáter Červeník
  Výborná atmosféra, skvelá zábava a zmes všetkých hudobných žánrov! Červenícke slávnosti spevu, hudby a tanca vstupujú v tomto roku do 53. sezóny a opäť prinesú unikátny program. Na festivale 10. a 11. augusta v Amfiteátri Červeník zahrajú obľúbenci IMT Smile, legendárny Peter Nagy so skupinou Indigo, speváčka Zuzana Smatanová, kapely HEX, Tublatanka, Polemic, Žoči Voči, Slobodná Európa či česká skupina Jelen. Nenechajte si ujsť festival s neopakovateľnou atmosférou, ktorý štartuje už tento piatok.
  Vstupenky: 10 € – jednodňová vstupenka piatok / sobota, 15 € – permanentka, 40 € – VIP permanentka

 

 • 11.-12.8.2018 Preteky slovenského pohára SNP v rýchlostnej kanoistike / Lodenica
  Areál piešťanskej lodenice tento víkend privíta rýchlostných kanoistov z celého Slovenska. V sobotu sa uskutočnia preteky na 1000 m a v nedeľu na 500 m trati s formátom pretekov: rozjazdy (doobedie) – semifinále (poludnie) – finále (popoludní). Hlavný program je doplnený o závody najmladších pretekárov (do 12 rokov), vždy s hromadným štartom na 2000 m (sobota, nedeľa), 1000 m (nedeľa). Najmladší závodníci do 9 rokov si zapretekajú na trati 200 m (krpec cup) v oba dni taktiež s hromadným štartom.
  Vstup pre divákov: zdarma

 

 • 11.-12.8.2018 3. ročník vodnopólového turnaja „Memoriál Ladislava Bačíka“ / Kúpalisko Eva
  Na pamiatku všestranného športovca sa na kúpalisku Eva uskutoční tento víkend už tretí ročník vodnopólového turnaja mužov „Memoriál Ladislava Bačíka“, ktorý nesie jeho meno. Sily si zmerajú KVP Kúpele Piešťany, Slávia UK Bratislava, UP Olomouc a PVK Vrútky.
  Vstup pre divákov: zdarma

PIATOK 10.8.2018

 • 10:00 Ocko hrdina / Mestská knižnica mesta Piešťany
  Literárno-výtvarný workshop pre deti na motívy príbehov pavúčej rodinky Websterovcov.
  Vstup: voľný
 • 15:00 Ocko hrdina / Mestská knižnica mesta Piešťany
  Literárno-výtvarný workshop pre deti na motívy príbehov pavúčej rodinky Websterovcov.
  Vstup: voľný
 • 19:30 Blue Note Jazz Band / La Musica
  Jazzový koncert.
  Vstup: Voľný
 • 21:00 – 23:00 Divoký západ a naprieč štátmi USA / Hrad Beckov
  Letné kino na hrade Beckov.
 • 21:00 – 4:00 Captain Morgan PARTY & Komando / MANGO Club & Lounge Caffe
  Piatok s rumovou príchuťou, to chceš. V Mangu si už tento piatok vychutnáš luxusnú Captain Morgan Party, na ktorej sa o teba postará Captain Morgan Promo Team, sexy hostesky Morganky a baviť Vás bude aj originálny živý kapitán. Hudobne Vás povykrúca Dj El Padre a spoza baru bude celú noc ľadové dobrotky nalievať naše skvelé Mango komando najlepších barmaniek v meste. Tak sa dobre vypekajte, užívajte slniečko a v piatok Vás schladíme.

SOBOTA 11.8.2018

 • 10:30 O príšerne krásnej princeznej / Mestská knižnica mesta
  Interaktívna dramatizácia spojená s kreatívnou dielňou. Princezné majú svoj osud dávno daný. Musia sa jednoducho vydať za princa. Niekedy to skomplikuje drak alebo nudné čakanie vo veži, no inak je to jasné ako facka. Čo však v prípade, že princezná je taká škaredá, až sa jej boja všetci princovia? A nik ju nechce? No, to už je problém priam kráľovský. Ech, čert aby to vzal…Rozprávka pre všetky generácie, pri ktorej sa zabavia aj deti aj dospelí.
  Vstup: voľný

 

 • 18:00 – 22:00 Duo Live Guitars – Opatovský a Pagáč / Hotel Magnólia
  Duo Live Guitars – Opatovský a Pagáč. Piesne The Beatles, The Rolling Stones, Eric Clapton, Bob Dylan, Bee Gees, Olympic, Nedvědovci a ďalšie hity 60. a 70. rokov.
  Vstup: voľný

 

 • 19:00 Organové dni v Piešťanoch / Kostol sv. Štefana
  XIX. ročník medzinárodného festivalu Organové dni v Piešťanoch, prebiehajúci od 4. augusta do 7. septembra 2018, do Piešťan prinesie sériu kvalitných koncertov, ktoré potešia uši nejedného priaznivca vážnej hudby. Účinkujú: Helmut Hauskeller, panova flauta / Nemecko a Stanislav Šurin, organ / Slovensko.
  Vstup: voľný
 • 19:30 Hviezdna noc na Čachtickom hrade / Čachtický hrad
  Hviezdna noc sa blíži. Už v sobotu 11. augusta ju môžete zažiť na Čachtickom hrade. Okrem divadla prírody v podobe padajúcich Perzeíd vám dávku zábavy ponúkne spevák a gitarista Pavol Hammel a po ňom skupina Slniečko, alebo inak Punto & rybacé hlavy. Program štartuje o 19:30 h.
  Vstupné: 15,00 €
 • 21:00 – 4:00 VIDEO PARTY NIGHT – Čo počuješ‚ to aj vidíš! / MANGO Club & Lounge Caffe
  Ak v sobotu uvidíte v Mangu mocné klipy na telkách, vedzte že to práve dorazil skvelý Marosh Dvj so svojou parádnou Video Party a Vy tak máte skvelú možnosť užiť si TIP TOP žúrečku so zvukom aj obrazom. K tomu naše zlatíčka dodajú luxusné chladené šmakocinky na bare a máme tu dokonalú noc, presne takú ako v Mangu milujete.

 

NEDEĽA 12.8.2018

 • 16:00 Promenádny koncert: BODOVANKA / Hudobný pavilón v mestskom parku Piešťany
  V repertoári popri ľudových piesňach z regiónu Považského Inovca majú pevné miesto aj piesne známych slovenských i moravských autorov pre dychové hudby a orchestrálne skladby. Za 35 rokov kapela účinkovala na mnohých spoločenských podujatiach, zábavách, svadbách, slávnostiach a koncertoch – všade tam muzikanti rozdávali radosť, potešenie a dobrú náladu. Od roku 1984 je umeleckým vedúcim Bodovanky Antonín Maděra, ktorý sa ako autor i aranžér podieľa na mnohých skladbách. Súbor tvorí 13 muzikantov, spievajú: Alena Mináriková, Viera Kotláriková, Marta Dohňanská a Milan Pavlech. Kapelníkom Bodovanky od jej vzniku je Milan Horňáček.
  Vstup: voľný
 • 20:00 – 2:00 Pozorovanie Perzeidov na Čachtickom hrade / Hrad Čachtice
  Chceli by ste na vlastné oči uvidieť padajúce hviezdy? A sami si overiť, či sa Vám myslené želanie skutočne vyplní? Potom z nedele 12. augusta na pondelok 13. augusta nezostávajte doma. Ak bude jasno, teplo sa oblečte, vezmite karimatku so spacákom a príďte k nám na Čachtický hrad. Môžete pozerať na meteory z roja Perzeíd, ktoré budú v MAXIME. Ak nám bude priať šťastie, uvidíme až niekoľko desiatok jasných meteorov za hodinu.

Tip na víkendové dobré jedlo:

Villa Zuckmann ponúka počas víkendu chutné obedové menu:

Nedeľa 12.8.2018
Polievka: Domáci slepačí vývar so zeleninou » 1,50 €
Hlavné jedlo: Cordon bleu, zemiaková kaša, kyslá uhorka » 5,80 €
Bonus: Dezert z ich cukrárne

Tip na ubytovanie:

Ak máte Piešťany ďaleko, rezervujte si pobyt na celý víkend, aby ste mohli objaviť všetky krásy Piešťan, u jedného z našich partnerov:

Hotel Máj***+

Sympatický plne bezbariérový Spa & Wellness Hotel Máj Piešťany pre všetky generácie, pre seniorov i rodiny s deťmi je tu pre Vás so svojou ponukou. Krytý bazén s vodou 32°C a slnečnou terasou, liečebné i exotické masáže, vírivka či perlička, zábaly, sauna či solárium a k tomu služby pre krásu, ako kozmetika, kaderníctvo, manikúra, pedikúra… Takmer 50 relaxačných, liečebných a skrášľovacích služieb pod jednou strechou.  Víkendový pobyt už od 42,30 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: https://www.hotelmaj.sk/pobyty/vikendove-pobyty/

 

Hotel Park****

Hotel Park sa nachádza v nádhernom mestskom parku, len 800 metrov od vstupu na Kúpeľný ostrov v Piešťanoch. Ponúka elegantný krytý bazén s prístupom na letnú terasu a strešnú terasu s výhľadom na rieku Váh. V hotelovej reštaurácii si pochutíte na jedlách slovenskej kuchyne, v kaviarni s barom si zasa posedíte na letnej terase. Na šiestom poschodí sa nachádza Slovenská izba s panoramatickou terasou. Hotelové wellness centrum zahŕňa fínsku saunu, infračervenú kabínu, parný kúpeľ a vírivku.  Počas pobytu si môžete zaplávať v bazéne alebo sa zúčastniť hotelového fitness programu.
Víkendový pobyt už od 59,00 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.hotelpark.sk/ubytovanie

 

Slovenské liečebné kúpele Piešťany

Prírodné liečivé zdroje – termálna minerálna voda a unikátne sírne liečivé bahno – boli základom pre vznik Piešťanských kúpeľov. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu. Nikde inde nenájdete ostrov s tak jedinečnou kombináciou sírneho bahna a termálnej minerálnej vody – hojivého elixíru, ktorý dokáže liečiť telo i dušu. Svetoznámymi sa kúpele stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu.
Víkendový pobyt už od 32,00 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: https://www.danubiushotels.com/sk/najdi-hotel-piestany

 

Zuckmann Villa

Zuckmann Villa bola postavená v 18. storočí ako meštiansky dom. Počas svojej histórie slúžila mnohým účelom. Jej životná linka je spojené so židovským obchodníkom p. Zuckmannom, ktorý dom rozšíril a využíval ako sídlo svojej rodiny, ale aj s kúpeľníctvom. V roku 2008 schátraný dom kúpila súčasná majiteľka s cieľom vrátiť mu bývalú slávu. Začala sa rozsiahla rekonštrukcia, v rámci ktorej bola zrekoštruovaná nielen Villa, ale aj pivničné priestory. Striktný dôraz bol kladený na zachovanie pôvodného štýlu a ladenia. Zuckmann Villa po rekonštrukcii ponúka nielen skvelé posedenie v kaviarni a reštaurácii s terasou, ale aj vysokokvalitné ubytovanie.
Víkendový pobyt v apartmáne už od 147 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.zuckmann.sk