Kam cez víkend v Piešťanoch a okolí

Rozmýšľate, kde budete tráviť tento víkend? Príďte k nám do Piešťan, máme pre vás niekoľko tipov na zaujímavé podujatia.

CELO-VÍKENDOVÉ PODUJATIA:

 • 13.-15.7.2018 Stiborovci na hrade Beckov / Hrad Beckov
  Vojvoda, ktorý z Beckova spravil svoj sídelný hrad a vďaka rozsiahlej prestavbe ho prebudoval na honosné šľachtické sídlo, hrad získal donačnou listinou 16.7.1388 po poľovačke pri Zvolene od kráľa Žigmunda Luxemburského. Tešiť sa môžete na slávnostný sprievod, množstvo rytierov a najväčší dobový tábor aký kedy na hrade Beckov bol. Podujatím vás bude sprevádzať Združenie oživenej histórie Argenti.
  Vstupné: sobota: 8,00 EUR, nedeľa: 5,00 EUR, deti do výšky 110 cm: zdarma

PIATOK 20.7.2018

 • 10:00 a 15:00 Trpaslíci a ich smajlifón / Mestská knižnica Piešťany
  Čítame, počúvame a pozeráme príhody televíznych trpaslíkov.
  Vstup: voľný

 

 • 19:30 Pavel Wlosok & Bernhard Wiesinger / La Musica
  Live Jazz koncert
  Vstup: Voľný

 

 • 20:00 – 23:00 Deep House by DJ Pally / Regal Burger terasa
  Deep House v podaní známeho Dj-a Pallyho na Terase
  Vstup: Voľný

SOBOTA 21.7.2018

 • 10:30 Číta a tvorí celá rodina / Mestská knižnica Piešťany
  Prázdninové čítanie, počúvanie rozprávok a tvorivé dielne.
  Vstup: voľný

 

 • 18:30 – 21:30 Duo Live Guitars – Opatovský a Pagáč / Hotel Magnólia
  Piesne od The Beatles, The Rolling Stones, Eric Clapton, Bob Dylan, Bee Gees, Olympic, Nedvědovci a ďalšie hity 60. a 70. rokov.
  Vstup: voľný

 

 • 19:30 IX Oldies – LIVE oldies rock songs / La Musica
  Vstup: voľný

 

 • 20:00 – 23:00 Electro Swing & Funk / Regal Burger terasa
  Dj Marek Deagon v kombinácii s live saxofonistom v elektronických tónoch swingu, funku vás prenesú do súčasnej minulosti.
  Vstup: Voľný

 

 • 20:00 – 2:00 Oldies Lajfkovacka / Lajfky v Edene
  To najlepšie z čias minulých – z rokov 70´80´90´
  Vstupné: 3,00 EUR

 

 • 20:45 Piešťany Night City Run / Námestie Slobody
  Bežci a obyvatelia blízkeho aj ďalekého okolia sa môžu tešiť na Piešťany Night City Run. Štart je naplánovaný z Námestia Slobody na 20:45, tri hodiny pred týmto časom sa bude dať registrovať na Rázusovej ulici na Vysokej škole fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Minulý rok sa Piešťany Night City Rub zúčastnilo vyše 300 bežcov. Päť či desať-kilometrová trať bude na výber aj tento rok. Bežci sa môžu tešiť na pamätné medaile so štýlovými šnúrkami, tombolu a občerstvenie v cene štartovného a spolu s divákmi aj na super koncerty. Hlavnou hviezdou večera bude Ema Drobná, víťazka Superstar a úspešná speváčka. Ešte predtým sa predstavia spevák a gitarista Peter Procházka aj Fuera Fondo.
  Vstup na koncerty: voľný

NEDEĽA 22.7.2018

 • 16:00 Drahovčanka / Hudobný pavilón v mestskom parku Piešťany
  Dáme Vám radosť,úsmev,šťastie….tak týmyto slovami úvodnej skladby, Vás na každom svojom koncerte alebo vystúpení privíta krojovaná dychová hudba DRAHOVČANKA z obce Drahovce.
  Vstup: voľný

Tip na víkendové dobré jedlo:

Villa Zuckmann ponúka počas víkendu chutné obedové menu:

Nedeľa 22.7.2018
Polievka: Domáci slepačí vývar so zeleninou » 1,50 €
Hlavné jedlo: Bravčová krkovička s kyslou kapustou, nové maslové zemiaky » 5,80 €
Bonus: Dezert z ich cukrárne

Tip na ubytovanie:

Ak máte Piešťany ďaleko, rezervujte si pobyt na celý víkend, aby ste mohli objaviť všetky krásy Piešťan, u jedného z našich partnerov:

Hotel Máj***+

Sympatický plne bezbariérový Spa & Wellness Hotel Máj Piešťany pre všetky generácie, pre seniorov i rodiny s deťmi je tu pre Vás so svojou ponukou. Krytý bazén s vodou 32°C a slnečnou terasou, liečebné i exotické masáže, vírivka či perlička, zábaly, sauna či solárium a k tomu služby pre krásu, ako kozmetika, kaderníctvo, manikúra, pedikúra… Takmer 50 relaxačných, liečebných a skrášľovacích služieb pod jednou strechou.  Víkendový pobyt už od 42,30 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: https://www.hotelmaj.sk/pobyty/vikendove-pobyty/

 

Hotel Park****

Hotel Park sa nachádza v nádhernom mestskom parku, len 800 metrov od vstupu na Kúpeľný ostrov v Piešťanoch. Ponúka elegantný krytý bazén s prístupom na letnú terasu a strešnú terasu s výhľadom na rieku Váh. V hotelovej reštaurácii si pochutíte na jedlách slovenskej kuchyne, v kaviarni s barom si zasa posedíte na letnej terase. Na šiestom poschodí sa nachádza Slovenská izba s panoramatickou terasou. Hotelové wellness centrum zahŕňa fínsku saunu, infračervenú kabínu, parný kúpeľ a vírivku.  Počas pobytu si môžete zaplávať v bazéne alebo sa zúčastniť hotelového fitness programu.
Víkendový pobyt už od 59,00 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.hotelpark.sk/ubytovanie

 

Slovenské liečebné kúpele Piešťany

Prírodné liečivé zdroje – termálna minerálna voda a unikátne sírne liečivé bahno – boli základom pre vznik Piešťanských kúpeľov. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu. Nikde inde nenájdete ostrov s tak jedinečnou kombináciou sírneho bahna a termálnej minerálnej vody – hojivého elixíru, ktorý dokáže liečiť telo i dušu. Svetoznámymi sa kúpele stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu.
Víkendový pobyt už od 32,00 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: https://www.danubiushotels.com/sk/najdi-hotel-piestany

 

Zuckmann Villa

Zuckmann Villa bola postavená v 18. storočí ako meštiansky dom. Počas svojej histórie slúžila mnohým účelom. Jej životná linka je spojené so židovským obchodníkom p. Zuckmannom, ktorý dom rozšíril a využíval ako sídlo svojej rodiny, ale aj s kúpeľníctvom. V roku 2008 schátraný dom kúpila súčasná majiteľka s cieľom vrátiť mu bývalú slávu. Začala sa rozsiahla rekonštrukcia, v rámci ktorej bola zrekoštruovaná nielen Villa, ale aj pivničné priestory. Striktný dôraz bol kladený na zachovanie pôvodného štýlu a ladenia. Zuckmann Villa po rekonštrukcii ponúka nielen skvelé posedenie v kaviarni a reštaurácii s terasou, ale aj vysokokvalitné ubytovanie.
Víkendový pobyt v apartmáne už od 128 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.zuckmann.sk