Kam cez víkend v Piešťanoch a okolí

Je piatok ráno a vy ešte nemáte program na tento víkend? Prinášame vám tipy na podujatia v Piešťanoch a okolí, kde môžete stráviť pekný víkend.

CELOVÍKENDOVÉ PODUJATIA:

 • 13.-15.7.2018 Beckovské slávnosti 2018 / Hrad Beckov
  Víkend 13. – 15. júla bude aj tento rok už tradične patriť Beckovským Slávnostiam. Slnečné víkendové počasie, rinčanie mečov a výkriky porazených nepriateľov, vôňa všakovakých pochutín, osviežujúce moky a hudba, ktorá príjemne otupí našu myseľ. O tom, že tento ročník bude výnimočný, nemôže nikto pochybovať. Jubilejný dvadsiaty krát sa bude atmosféra v Beckove niesť v duchu programu pripraveného pre všetky vekové kategórie. Beckovské Slávnosti nie sú len nejakým obyčajným hudobným festivalom alebo jarmokom. Počas troch dní otvárajú svoje brány celým rodinám, ktoré sa každoročne vracajú na toto úžasné miesto. Príjemné prostredie poskytuje dostatok priestoru pre atrakcie určené na zábavu našich ratolestí, hudobný program súčasnej, ale aj staršej hudby zaujme mladých aj starých. Kapely ako Hex, Iné Kafe, Slniečko či Kandráčovci, známi speváci Robo Grigorov, Miros Jaroš a Martin Harich roztancujú a zabavia naozaj každého. Rekonštrukcie stredovekých bitiek, rytieri, lukostreľba či remeselný jarmok sú hlavným lákadlom pre milovníkov histórie. O túto časť programu sa tento rok postará historická skupina Rytieri Hector. Samozrejmosťou je aj množstvo sprievodných akcií, ako napríklad súťaž Vidlomet majstrovstvá sveta hode vidlami do diaľky alebo diskusná aréna, v ktorej budú prebiehať zaujímavé prednášky a predstavenia. Zaručeným bonusom je veľká porcia dobrej nálady potrebnej pre strávenie skvelého víkendu plného zábavného programu pre každého.
  Vstupné: sobota: 8,00 EUR, nedeľa: 5,00 EUR, deti do výšky 110 cm: zdarma

PIATOK 13.7.2018

 • 10:00 Ružová rozprávka / Mestská knižnica Piešťany
  Kto by nepoznal rozprávku o troch prasiatkach. V našom veselom divadelnom predstavené s pesničkami sa prasiatka rozhodnú hľadať si svoj (lepší) domov. Hľadajú ho v rôznych krajinách (Amerika, Ázia, Afrika, Antarktída). Pre deti je lákadlom aj fakt, že sa naučia rozpoznávať rôzne krajiny a zažijú s prasiatkami veľa humorných situácií.
  Vstup: voľný

 

 • 15:00 Rodinka našej babky / Mestská knižnica Piešťany
  Kreatívny workshop na motívy knihy Dušana Dušeka Babka na rebríku s ilustráciami Kataríny Ilkovičovej z cyklu Úlet z knihou.
  Vstup: voľný

 

 • 19:00 – 23:00 Missberry b2b André Tribale na Terase vol. 2 / Regal Burger terasa
  Dvojica slovenských djs inklinujúcich prevažne k deepovejším žánrom house a techno hudby. Majú za sebou veľa vystúpení po Slovensku aj v zahraničí. Viackrát v roku sa objavia aj v svetovo známom Ibiza Global Radio. Obaja sú víťazi Slovenska a finalisti celosvetovej prestížnej djskej súťaže Burn Residency v rokoch 2016 a 2017. Opäť máte možnosť vypočuť si túto dvojicu na domácej pôde. Spojenie skvelej hudby s príjemným prostredím terasy na brehu rieky Váh v Piešťanoch, kde si môžete pochutnať na špecialitách Regal Burger, si nenechajte ujsť.
  Vstup: voľný

 

 • 19:30 – 22:00 Raphael Wressinig & The Soul Gift Band / La Musica
  Raphael je mladý rakúsky organista, ktorý svojim talentom poblázni každé publikum. Už tento piatok budete v La Musice počuť jeho tvorbu, v ktorej sa prelína jazz, blues, soul ale aj funky. Tešíme sa na skvelý hudobný zážitok!
  Vstup: voľný

SOBOTA 14.7.2018

 • 10:00 – 16:00 Výtvarný salón – Umenie na Kolonádovom moste – výstava obrazov v plenéri / Kolonádový most v Piešťanoch
  Tradičnú výstavu umeleckých diel na Kolonádovom moste v Piešťanoch si návštevníci môžu užiť už túto sobotu, 14.7.2018 od 10.00 – 16.00 h. Pri prechádzaní ponad Váh môžete obdivovať obrazy domácich umelcov. Umenie na moste s podtitulom Výstava obrazov v plenéri rozžiari Kolonádový most, k dobrej nálade prispeje aj hudobná kapela DUO ŽŽ s hosťom.
  Vstup: voľný

 

 • 10:30 Rozprávková sobota / Mestská knižnica v Piešťanoch
  V sobotu 14. júla 2018 od 10.30 h sa Mestská knižnica v Piešťanoch zmení na rozprávkovú ríšu. V divadelnej sále predvedú študenti VŠMU predstavenie  So Smolíčkom v rozprávke. Čarovanie s papierom nás naučí výtvarník Karol Krčmár. S lektorkou Katarínou Bajzikovou sa budeme hrať s memonikom, univerzálnym hmatovým pexesom.
  Vstup: voľný

 

 • 13:14 – 01:00 Vrbovské vetry / štadión Vrbové
  Hlavný festivalový večer prebehne 14. júla 2018 na futbalovom štadióne vo Vrbovom. Program, ktorý tradične neobsahuje žiadnu vatu bude nadupaný už od úplného začiatku a napríklad česká legenda Mňága a Žďorp vystúpi o 16:00, takže sa rozhodne vyplatí prísť už na začiatok festivalu a vychutnať si napríklad world music v podaní skvelých La3nocubano, či undergroundovú ikonu CHVM, ktorá festival naštartuje o 13:14. Nebudú chýbať festivalové klasiky ako domáce Karpatské Chrbáty a Vrbovskí Víťazi alebo Chikilikitua, ale aj silné domáce mená ako Korben Dallas či Para. Lahôdkou festivalu bude vystúpenie veľkej českej legendy Progres 2. Tešíme sa aj na úchvatný Blikajúci dychový hudobný systém, ktorý sa stal vychytávkou minulého ročníka.
  Vstupné: 20,00 EUR, deti do 12 rokov zdarma

NEDEĽA 15.7.2018

 • 16:00 Koncert V8 Band / Hudobný pavilón v mestskom parku Piešťany
  V8 Band má viac ako dvesto štandardov rôznych žánrov hudby od 20. rokov 20. storočia až po súčasnosť. Za sebou majú stovky odohraných koncertov a rôznych akcií na Slovensku aj v zahraničí. Dnešný V8 Band je pomerne veľkou muzikantskou rodinou, ktorá spolupracuje s viacerými hudobníkmi a kapelami.
  Vstup: voľný

 

Tip na víkendové dobré jedlo:

Villa Zuckmann ponúka limitovaná ponuku na víkend : RIB EYE STEAK 280gr – 300 gr . Príprava sous vide na 52C – medium, dochutené Marchand de vin maslom. Odporúčame rezervovať vopred, príprava trvá 30 minút. Tel: 0948 446 766

 

Tip na ubytovanie:

Ak máte Piešťany ďaleko, rezervujte si pobyt na celý víkend, aby ste mohli objaviť všetky krásy Piešťan, u jedného z našich partnerov:

Hotel Máj***+

Sympatický plne bezbariérový Spa & Wellness Hotel Máj Piešťany pre všetky generácie, pre seniorov i rodiny s deťmi je tu pre Vás so svojou ponukou. Krytý bazén s vodou 32°C a slnečnou terasou, liečebné i exotické masáže, vírivka či perlička, zábaly, sauna či solárium a k tomu služby pre krásu, ako kozmetika, kaderníctvo, manikúra, pedikúra… Takmer 50 relaxačných, liečebných a skrášľovacích služieb pod jednou strechou.  Víkendový pobyt už od 42,30 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: https://www.hotelmaj.sk/pobyty/vikendove-pobyty/

 

Hotel Park****

Hotel Park sa nachádza v nádhernom mestskom parku, len 800 metrov od vstupu na Kúpeľný ostrov v Piešťanoch. Ponúka elegantný krytý bazén s prístupom na letnú terasu a strešnú terasu s výhľadom na rieku Váh. V hotelovej reštaurácii si pochutíte na jedlách slovenskej kuchyne, v kaviarni s barom si zasa posedíte na letnej terase. Na šiestom poschodí sa nachádza Slovenská izba s panoramatickou terasou. Hotelové wellness centrum zahŕňa fínsku saunu, infračervenú kabínu, parný kúpeľ a vírivku.  Počas pobytu si môžete zaplávať v bazéne alebo sa zúčastniť hotelového fitness programu.
Víkendový pobyt už od 79,00 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.hotelpark.sk/ubytovanie

 

Slovenské liečebné kúpele Piešťany

Prírodné liečivé zdroje – termálna minerálna voda a unikátne sírne liečivé bahno – boli základom pre vznik Piešťanských kúpeľov. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu. Nikde inde nenájdete ostrov s tak jedinečnou kombináciou sírneho bahna a termálnej minerálnej vody – hojivého elixíru, ktorý dokáže liečiť telo i dušu. Svetoznámymi sa kúpele stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu.
Víkendový pobyt už od 32,00 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: https://www.danubiushotels.com/sk/najdi-hotel-piestany

 

Zuckmann Villa

Zuckmann Villa bola postavená v 18. storočí ako meštiansky dom. Počas svojej histórie slúžila mnohým účelom. Jej životná linka je spojené so židovským obchodníkom p. Zuckmannom, ktorý dom rozšíril a využíval ako sídlo svojej rodiny, ale aj s kúpeľníctvom. V roku 2008 schátraný dom kúpila súčasná majiteľka s cieľom vrátiť mu bývalú slávu. Začala sa rozsiahla rekonštrukcia, v rámci ktorej bola zrekoštruovaná nielen Villa, ale aj pivničné priestory. Striktný dôraz bol kladený na zachovanie pôvodného štýlu a ladenia. Zuckmann Villa po rekonštrukcii ponúka nielen skvelé posedenie v kaviarni a reštaurácii s terasou, ale aj vysokokvalitné ubytovanie.
Víkendový pobyt v apartmáne už od 128 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.zuckmann.sk