Kam cez víkend v Piešťanoch a okolí

Začína sa nám víkend a my vám prinášame prehľad podujatí počas tohto víkendu, ktoré sa konajú v Piešťanoch a okolí.

Celovíkendové podujatia:

 • 6.-8.7.2018 Veľká cena Piešťany / Letisko Piešťany
  Medzinárodné motocyklové preteky a zároveň si pripomenieme i 60. výročie legendárnych pretekov Cena Slovenska.
  Tešiť sa môžete na napínavé súboje, tentoraz po oba víkendové dni a atraktívny doprovodný program s novinkami.
  Víkendová vstupenka: 9,00 EUR, deti do 130 cm vstup zdarma

 

 • 5.-8.7.2018 7. ročník stretnutia priaznivcov automobilov Citroën / autocamping Pullmann
  Ak vás zaujíma elegancia  francúzskych krásavcov môžete sa zastaviť v priestoroch kempu a dozvedieť sa viac o technických vymoženostiach, ktoré často predbehli svoju dobu. Na samotných účastníkov čaká bohatý program, počas ktorého zažijú spanilú jazdu, navštívia Smolenický zámok, pozrú si filmy v CITneme, vyskúšajú rôzne súťaže pre deti i dospelých a chýbať nebude ani tradičný francúzsky večer.  Spanilá jazda je naplánovaná na sobotu 7. júla o 10:00, keď sa bude vyrážať z autocampingu Pullmann a autá pôjdu cez Banku a Moravany nad Váhom do Nového Mesta nad Váhom.

 

 • 7.-8.7.2018 Dni kováčskych majstrov / Hrad Beckov
  Už po štvrtýkrát sa na Beckove rozozvučia kovadliny, rozhoria plamene vyhní a ožije staré kováčske remeslo. Príďte sa presvedčiť, že tradícia kováčstva nevymrela, že žiara ohňa a plastickosť železa stále dokáže učarovať mnohým. Budete mať opäť možnosť sledovať pri práci majstrov kováčov zo Slovenska i Moravy, ktorí vytvoria spoločné dielo – sochu vojvodu Stibora zo Stiboríc. Spoločné dielo v tomto roku je symbolické, k 630. výročiu darovania hradu Beckov práve vojvodovi Stiborovi. Kráľ Žigmund Luxemburský vydal darovaciu listinu na hrad a panstvo Beckov 16. júla roku pána 1388 pre svojho najvernejšieho rytiera Stibora zo Stiboríc za verné služby a oddanú podporu. Počas kováčskych dní na hrade Beckov sa môžete na vlastné oči presvedčiť, že i dnes majú kováčsky majstri šikovné ruky. Môžete si pozrieť výstavu kováčskych diel, výstavu rôznych druhov konských podkov, sledovať majstrov priamo pri práci a hlavne si Vy i Vaše deti môžete prácu s kladivom, ohňom a železom vyskúšať v interaktívnej dielni.
  Cena vstupenky: 5,00 EUR / dospelý, 3,00 EUR / deti (6-15 rokov)

 

 • 5.-8.7.2018 Cyril a Metod na Čachtickom hrade / Hrad Čachtice
  Dňa 5.júla uplynie 1155 rokov od príchodu byzantských vierozvestcov na územie Veľkej Moravy. Toto výročie si pripomenieme aj na Čachtickom hrade rôznymi aktivitami. Návštevníci budú môcť obdivovať výrobky šperkárov a prácu rôznych majstrov starých remesiel. O rôzne atrakcie pre deti nebude núdza. Postarajú sa o to Rytieri Vir Fortis. Príde pisár, budeme raziť mince, hrať sa a súťažiť.
  Cena vstupenky: 2,50 EUR / dospelý, 1,00 EUR / deti (6-15 rokov)

PIATOK 6.7.2018

 

 • 21:46 Bažant kinematograf: Prezident Blaník / Hudobný pavilón v mestskom parku Piešťany
  Zábavný, groteskný i absurdný príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky. Odohráva sa na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych osobností českého politického a spoločenského života.
  Vstup: voľný

SOBOTA 7.7.2018

 • 8:00 – 15:00 Fakultatívny výlet Malokarpatskou stopou / štart železničná stanica Piešťany
  Z piešťanskej železničnej stanice bude odchádzať historický vláčik, ktorý účastníkov prevezie po jednej z najkrajších železničných tratí na Slovensku až do obce Višňové. Tam začína peší výstup na Čachtický hrad, kde bude pripravená komentovaná prehliadka tejto pamiatky. Túra pokračuje po modrej značke cez Veľký Plešivec až do Šípkového.
  Cena vstupenky: 8,00 EUR / dospelý, 4,00 EUR dieťa od 3-19 rokov

 

 • 21:46 Bažant kinematograf: Čiara / Hudobný pavilón v mestskom parku Piešťany
  Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov naruší novovybudovaná schengenská hranica a nervozita z nejasnej budúcnosti.
  Vstup: voľný

NEDEĽA 8.7.2018

 • 16:00 Koncert Marián Bango / Hudobný pavilón v mestskom parku Piešťany
  Marián Bango je charizmatický nevidiaci spevák a hudobník s viacnásobným talentom, nakoľko ovláda hru na viacerých hudobných nástrojoch, podieľa sa na vlastnej tvorbe piesní a hudby a jeho hlas má krásne a široké zafarbenie. Dokáže veľmi precítene vyjadriť svoj vzťah k hudbe a umeniu a jeho vystúpenia sú pre mnohých veľkým umeleckým zážitkom.

 

 • 21:46 Bažant kinematograf: Po strništi bos / Hudobný pavilón v mestskom parku Piešťany
  Diváci ho aj s jeho rodičmi už poznajú z filmu Obecná škola z roku 1991. Vo filme Po strništi bos sa ich príbeh vracia do Edovho raného detstva. Do času, ked jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musela odsťahovať z Prahy na vidiek.
  Vstup: voľný