Kam cez víkend v Piešťanoch a okolí

Tento víkend v Piešťanoch bude v znamení zlatistého pivného moku a dobrých filmov. Hlavnými celotýždennými podujatiami je pivný festival SeptemberFest na Námestí slobody a filmový festival Cinematik v mestskom parku. V sobotu si môžete zahodovať v Častkovciach alebo v Trebaticiach. Deti môžu pomôcť hľadať šaša Becka na hrade Beckov a za svoju pomoc dostať sladkú odmenu. Na záver víkendu si môžete vypočuť tie najlepšie ľudové piesne v podaní dychovej hudby Nadličanka počas nedeľného promenádneho koncertu v Hudobnom pavilóne v Mestskom parku.

CELO-VÍKENDOVÉ PODUJATIA

 • 10. – 16.9.2018 SeptemberFest / Námestie slobody
  Námestie slobody v Piešťanoch žije začiatkom septembra nefalšovanou pivnou atmosférou. Počas siedmych dní SEPTEMBER FEST-u si na svoje prídu nielen „pivári“. Akciu spravádzajú okrem zlatistého pivného moku aj tradičné gurmánske dobroty, ktoré k pivu neodmysliteľne patria. Na SEPTEMBER FESTE sa predstaví viacero pivovarov a viac ako štyridsať značiek piva. Návštevníci si tak môžu vyberať z bohatej ponuky svetlého, tmavého, nealkoholického, kvasinkového či nepasterizovaného „tankového“ piva. Keďže k príjemnému posedeniu patrí aj dobrá hudba, na hostí čaká spestrenie v podobe každodenných živých koncertov.
  Vstup: voľný

 

 • 11.-16.9.2018 Cinematik / Fontána, Doma Umenia, Kino Klub, Kino Kúpele, Bažant Kinematograf
  Cinematik je medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná v Piešťanoch a patrí medzi najväčšie filmové podujatia na Slovensku. Každý september prináša vyše 70 celovečerných a množstvo krátkometrážnych filmov s dôrazom na európsku a slovenskú kinematografiu. Festivalové centrum sa nachádza v mestskom parku, ktorý ponúka vhodné miesto na relax medzi filmami. Snahou Cinematiku je ponúknuť svojim návštevníkom filmovú dovolenku.
  Vstup: 4 EUR / projekcia

 

 • 15.-16.9.2018 Ako poklad Becka stratil / Hrad Beckov
  Beckovský poklad je nešťastný, lebo kdesi stratil svojho majiteľa – šaša Becka. Pomôžte mu dostať sa z tejto smutnej situácie za pomoci šikovnosti a dôvtipu. A možno sa Vám ujde aj sladká odmena. Šaša Becka budeme na hrade hľadať 15. a 16. septembra od 09:30 do 17:00 na hrade Beckov, príďte pomôcť aj Vy!
  Vstupné: 5,00 EUR/ dospelý, 3,00 EUR/ deti 6-15 rokov, 0,50 EUR/ deti 3-6 rokov, bezplatne/ deti 0-3 rokov

 

PIATOK 14.9.2018

 • 15:00 Dopravné rozprávky / Mestská knižnica mesta Piešťany
  Literárno-výtvarná dielňa pre najmenších
  Podujatie projektu Poď z ulice do knižnice.
  Vstup: voľný

 

 • 18:30 – 21:00 Koncert Kapely Noel McCarthy and Happy Boys / Most zaľúbených, pešia zóna
  Hudobník Noel Mc Carthy (gitara a spev) narodený v Corku na juhu Írska, v Piešťanoch žije už 5 a pol roka, podarilo sa mu tu sformovať hudobnú formáciu s názvom Noel McCarthy and Happy Boys.Hrajú tradičný írsky folk, rock, punk, pop, funk.
  Vstup: voľný

 

 • 20:00 – 7:00 Another Dimensions / Pino pláž, Horná Streda
  Posledná outdoorovú psytrance párty v tomto roku, ktorá sa uskutoční v piatok 14.9.2018 na Pino pláži v Hornej Strede, no tentokrát v réžii Zahadum Sphere.
  Vstup: 5,00 EUR

 

 • 21:00 – 4:00 Hodová zábava – Skupina SALCO LIVE MANGO club Piešťany / MANGO Club & Lounge Caffe
  Piešťany opäť po roku zažijú tú pravú hodovú atmošku a my v Mangu v rámci Hodov 2018 pre Vás chystáme parádny žúr. Už v piatok 14. Septembra to u nás na živo roztočí oblúbená slovenska disco legenda Ďuri Gahér aka SALCO, ktorého mega hity Máj, Kofola či Keď ťa nechá dievča netreba naozaj nikomu predstavovať a spievajú ich celé generácie. Spolu so Salcom to za mixom roztočí Dj Lukas.O a za barom Vás obslúži najlepšia obsluha v meste. My Vám navyše zadarmo rozdáme cukrovú vatu a burčiak ako welcome drink.

 

 • 21:00 – 2:00 Salsa – latino night / LAJFKY v Edene
  Príďte a zapojte sa, aj tí, ktorí doteraz nemali s latino pohybmi osobné skúsenosti. Rozhýbu Vás tradičné, ohnivé rytmy Latino hudby. Kubánska hudba a nálada Vás určite chytia za srdce.
  Vstupné: 3,00 €

SOBOTA 15.9.2018

 • 14:00 – 20:00 Kapustové hody / Areál Zdravia Trebatice
  Obec Trebatice v spolupráci s Jednotou dôchodcov Trebatice a Mikroregiónom nad Holeškou Vás pozýva na 10. ročník Kapustových hodov, ktorý sa uskutoční s kultúrnym programom v Areáli zdravia. Čaká na vás ochutnávka špecialít z kapusty, burčiaku a súťaž vo varení kapustnice.
  Vstup: voľný

 

 • 16:00 – 24:00 Hody Častkovce 2018 / Obecný park Častkovce
  V sobotu 15.9.2018 sa v obecnom parku v Častkovciach uskutoční už 6. ročník hudobného podujatia HODY ČASTKOVCE. Akcia začína o 16:00 a vystúpia tu hudobné skupiny Heľenine oči, Everlong, Zoči Voči, Kristína so skupinou, King Shaolin, Majk Spirit a večer ukončí skupina Coverage.
  Vstupenky: v sieti ticketportal je 10,00 € a na mieste konania 12,00 €

 

 • 21:00 – 4:00 Medová Jack Daniel’s PARTY / MANGO Club & Lounge Caffe
  Party s vôňou a chuťou medu to je sobotná žúrka v Mangu. Táto noc bude špeciálne venovaná lahodnému pokladu menom Jack Daniels Honey a táto sladučká dobrotka Vám bude počas celej noci dopriata iba za smešnych 1,50€ a to si rozhodne musíte dať. O výbornú party sa postará Dj Marco Van Polo.

 

 • 22:00 – 2:00 Disco Lajfkovacka / LAJFKY v Edene
  To najlepšie čo nám priniesol hudobný svet…príďte sa vytancovať, osviežiť skvelým pivečkom.

 

NEDEĽA 16.9.2018

 • 9:30 Cinematik architektúra po dome umenia / Dom umenia Piešťany
  Komentovaná prehliadka Domu umenia – foyer, galéria, javisko, zákulisie budovy – spojená s workshopom pre deti s úlohami od grafickej dizajnérky Alice Kucharovič.
  Vstup: voľný

 

 • 16:00 Promenádny koncert: Nadličanka / Hudobný pavilón v mestskom parku
  Dychová hudba NADLIČANKA je súbor so 137 ročnou tradíciou. Patrí medzi najstaršie dychové hudby na Slovensku. V Hornonitrianskom regióne, v Trenčianskom kraji sa teší veľkej popularite a záujmu divákov a poslucháčov. Nadličanka má nezameniteľný zvuk a tie najlepšie ľudové piesne.
  Vstup: voľný

 

TIP NA VÍKENDOVÉ DOBRÉ JEDLO:

Villa Zuckmann ponúka počas víkendu chutné obedové menu:

Nedeľa 16.9.2018
Polievka: Domáci slepačí vývar so zeleninou » 1,50 €
Hlavné jedlo: Kukuričné pečené kuriatko, ryža, broskyňový kompót  » 5,80 €
Bonus: Dezert z ich cukrárne

TIP NA UBYTOVANIE:

Ak máte Piešťany ďaleko, rezervujte si pobyt na celý víkend, aby ste mohli objaviť všetky krásy Piešťan, u jedného z našich partnerov:

HOTEL MÁJ***+

Sympatický plne bezbariérový Spa & Wellness Hotel Máj Piešťany pre všetky generácie, pre seniorov i rodiny s deťmi je tu pre Vás so svojou ponukou. Krytý bazén s vodou 32°C a slnečnou terasou, liečebné i exotické masáže, vírivka či perlička, zábaly, sauna či solárium a k tomu služby pre krásu, ako kozmetika, kaderníctvo, manikúra, pedikúra… Takmer 50 relaxačných, liečebných a skrášľovacích služieb pod jednou strechou.  Víkendový pobyt už od 44,00 € na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: https://www.hotelmaj.sk/pobyty/vikendove-pobyty/

 

HOTEL PARK****

Hotel Park sa nachádza v nádhernom mestskom parku, len 800 metrov od vstupu na Kúpeľný ostrov v Piešťanoch. Ponúka elegantný krytý bazén s prístupom na letnú terasu a strešnú terasu s výhľadom na rieku Váh. V hotelovej reštaurácii si pochutíte na jedlách slovenskej kuchyne, v kaviarni s barom si zasa posedíte na letnej terase. Na šiestom poschodí sa nachádza Slovenská izba s panoramatickou terasou. Hotelové wellness centrum zahŕňa fínsku saunu, infračervenú kabínu, parný kúpeľ a vírivku.  Počas pobytu si môžete zaplávať v bazéne alebo sa zúčastniť hotelového fitness programu.
Víkendový pobyt už od 59,00 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.hotelpark.sk/ubytovanie

 

SLOVENSKÉ LIEČEBNÉ KÚPELE PIEŠŤANY

Prírodné liečivé zdroje – termálna minerálna voda a unikátne sírne liečivé bahno – boli základom pre vznik Piešťanských kúpeľov. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu. Nikde inde nenájdete ostrov s tak jedinečnou kombináciou sírneho bahna a termálnej minerálnej vody – hojivého elixíru, ktorý dokáže liečiť telo i dušu. Svetoznámymi sa kúpele stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu.
Víkendový pobyt už od 32,00 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: https://www.danubiushotels.com/sk/najdi-hotel-piestany

 

ZUCKMANN VILLA

Zuckmann Villa bola postavená v 18. storočí ako meštiansky dom. Počas svojej histórie slúžila mnohým účelom. Jej životná linka je spojené so židovským obchodníkom p. Zuckmannom, ktorý dom rozšíril a využíval ako sídlo svojej rodiny, ale aj s kúpeľníctvom. V roku 2008 schátraný dom kúpila súčasná majiteľka s cieľom vrátiť mu bývalú slávu. Začala sa rozsiahla rekonštrukcia, v rámci ktorej bola zrekoštruovaná nielen Villa, ale aj pivničné priestory. Striktný dôraz bol kladený na zachovanie pôvodného štýlu a ladenia. Zuckmann Villa po rekonštrukcii ponúka nielen skvelé posedenie v kaviarni a reštaurácii s terasou, ale aj vysokokvalitné ubytovanie.
Víkendový pobyt v apartmáne už od 128 € na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.zuckmann.sk