Kam cez víkend v Piešťanoch a okolí

Druhý septembrový víkend v Piešťanoch bude hlavne hudobno – športový. Počas celého víkendu môžete v meste navštíviť rôzne hudobné podujatia a spríjemniť si tak poobede alebo večer počúvaním obľúbených pesničiek. V sobotu sa pred Domom umenia uskutoční štvrtý ročník Športové dni Piešťany 2018 s programom nabitým športom, hudbou a zábavou. Stíhačky, hasiči, padáky , policajné psy, kone a omnoho viac môžete vidieť už túto sobotu počas Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi vo Vojenskom historickom múzeu v Piešťanoch. Tradičné zvyky pri žatve, vitie dožinkového venca a jeho odovzdanie gazdovy si môžete pozrieť v sobotu o 16:00 na Námestí slobody.

CELO-VÍKENDOVÉ PODUJATIA

 • 8 – 9.9.2018 Beckov pre všetkých / Hrad Beckov
  Návštevník tak získa predstavu o význame Beckova v časoch jeho najväčšej slávy, kedy tu pod hradným bralom spolu žili katolíci, evanjelici aj židia. Pre verejnosť bude preto otvorený farský Kostol sv. Štefana Kráľa, ktorý je bežne otvorený len počas svätej omše. Františkánsky, teda kláštorný Kostol sv. Jozefa Pestúna je tiež štandardne otvorený pre verejnosť len počas svätej omše. Svoje brány návštevníkom otvorí aj Evanjelický kostol v Beckove. Všetky vstupy budú zdarma. Židovský cintorín je bežne otvorený pre verejnosť. Zaujímavosťou podujatia je však možnosť navštíviť Malý skanzen Bubeland a hrad Beckov, tie však za obvyklé vstupné. Aby toto putovanie po pamiatkach Beckova bolo pre návštevníka atraktívne, tak sme si pripravili malú súťaž. V každom objekte získajú záujemcovia pečiatku do putovnej mapky a na záver budeme z vyplnených lístkov losovať výhercov atraktívnych cien.
  Vstup: voľný, 5,00 EUR/ osoba

 

PIATOK 7.9.2018

 • 19:00 Organové dni v Piešťanoch 2018 – Daniel Zaretzky / Dom Umenia
  Záverečný koncert festivalu sa uskutoční v piatok 7. septembra o 19:00 h, keď sa piešťanskému publiku predstaví rodák z Leningradu, Daniel Zaretsky (1964).
  Vstupné: 9,00 EUR

 

 • 19:30 Erik Rothenstein Band / La Musica caffe
  Saxofonista, skladateľ a aranžér Erik Rothenstein sa v posledných rokoch predstavuje ako líder originálnych projektov. Jeho tvorbu charakterizuje hľadanie nového hudobného výrazu a možností spájania rôznych vplyvov.
  Vstup: voľný

 

 • 20:00 – 2:00 92101 #2 w. BIIZA dj set / Mestský park vedľa Domu umenia
  Ukončenie leta pod taktovkou piešťanských kreativcov z Mushla, tentokrát bude od 20:00 do 23:00 prebiehať pop up store od @cloashoes a následne o 23:00 odohrá svoj dj set @BIIZA. Toto všetko v mestskom parku vedľa Domu umenia. Tak sa príď rozlúčiť z letom po našom #92101

 

 • 20:30 – 22:30 Noel Mc Carthy and Happy Boys  / LAJFKY v Edene
  Hudobník Noel Mc Carthy (gitara a spev) narodený v Corku na juhu Írska, v Piešťanoch žije už 5 a pol roka, podarilo sa mu tu sformovať hudobnú formáciu s názvom Noel McCarthy and Happy Boys.Hrajú tradičný írsky folk, rock, punk, pop, funk.

 

 • 21:00 – 4:00 DJ Hajtkovič LIVE MANGO CLUB Piešťany / MANGO Club & Lounge Caffe
  Hajtkovič – meno ktoré netreba nikomu predstavovať, lebo každý kto má rád kvalitný hip hop, rnb či latino dobre vie, aký mocný žúr vie narobiť tento legendárny dj a producent.

 

 • 22:00 – 2:00 Disco Lajfkovacka / LAJFKY v Edene
  To najlepšie čo nám priniesol hudobný svet…príďte sa vytancovať, osviežiť skvelým pivečkom.

SOBOTA 8.9.2018

 • 9:00 – 18:00 Športové dní Piešťany 2018 / Pred Domom Umenia a Mestský park
  Športové dni v Piešťanoch sa dočkali svojho štvrtého ročníka, v ktorom opäť rozhýbu celé mesto! Pred Domom umenia a v piešťanskom parku sa môžete tešiť na program nabitý športom, hudbou a zábavou.
  Vstup: voľný

 

 • 9:00 – 17:00 Drip Coffee Festival / Elektrárňa Piešťany
  Cieľom je sprístupniť a priblížiť svet výberovej kávy verejnosti a podporiť slovenských pražiarov. Spolu vytvoríme priestor pre stretnutie kávových profesionálov, nadšencov. Drip je o káve, atmosfére a ľuďoch.
  Vstup: 10,00 €

 

 • 9:30 – 17:00 Deň ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi / Vojenské historické múzeum Piešťany
  Vojenský historický ústav Bratislava si vás dovoľuje pozvať na 12. ročník Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi, ktorý sa bude konať pod záštitou ministra obrany SR Petra Gajdoša a primátora mesta Piešťany Miloša Tamajku. Podujatie sa uskutoční dňa 8. septembra 2018 v čase od 09:30 do 17:00 h v areáli Vojenského historického múzea v Piešťanoch.
  Vstup: voľný

 

 • 10:30 Elá hop! / Mestská knižnica Piešťany
  Divadelná dramatizácia o tom, že aj malí ľudia vedia robiť veľké činy.
  Účinkuje Divadlo PIKI.
  Vstup: voľný

 

 • 16:00 Dožinky s FS Žito 2018 / Námestie slobody
  Príďte osláviť žatvu a dobrú úrodu. Stretneme sa pri ľudovej hudbe na Námestí Slobody v Piešťanoch o 16:00. Uvidíte tradičné zvyky pri žatve, uvijeme dožinkový veniec a vy ho spolu s nami v sprievode môžete odovzdať gazdovi – v Zuckmann Ville o 17:00. Tam nás bude čakať aj oldomáš.
  Vstupné: voľný

 

 • 18:00 – 21:00 Hádzanársky Zápas : MHK Piešťany – Tatran Prešov / Diplomat Aréna
  MHK Piešťany pozýva na UNIKÁTNY hádzanársky zážitok.
  + Po 20 rokoch sa najvyššia hádzanárska súťaž opäť vracia do Piešťan a hneď proti TOP súperovi.
  + Do Piešťan pricestuje v súčastnosti najlepší slovenský hádzanársky tím Tatran Prešov!
  Vstupné: 2,00 € / dospelý, 1,50 € / deti do 12 rokov a ZŤP

 

 • 18:00 – 22:00 Duo Live Guitars – Opatovský a Pagáč / Hotel Magnólia
  Piesne The Beatles, The Rolling Stones, Eric Clapton, Bob Dylan, Bee Gees, Olympic, Nedvědovci a ďalšie hity 60. a 70. rokov.
  Vstup: voľný

 

 • 19:00 – 23:30 Rozlúčka s letom / Kúpalisko Eva
  O zábavu sa postará Alternative Band Smokie Revival a tajné hudobné prekvapenie. V prevádzke bude aj bufet, kde sa bude podávať aj guláš.
  Vstup: voľný

 

 • 21:00 – 4:00 Rozlúčka s letom / MANGO Club & Lounge Caffe
  Nakoľko leto to už zjavne vzdalo, rozhodli sme sa mu zamávať a pre tento rok mu už popredu dať zbohom. Už túto sobotu v Mangu povieme letu pá pá spolu s výborným Djom Lukasom zo Senice, ktorý Vám bude celú noc vyhrávať tie najlepšie tancovačky a Vy si tak tradične užijete tú najlepšiu žúrku v Mangu.

 

 • 22:00 – 2:00 Disco Lajfkovacka / LAJFKY v Edene
  To najlepšie čo nám priniesol hudobný svet…príďte sa vytancovať, osviežiť skvelým pivečkom.

 

NEDEĽA 9.9.2018

 • 9:00 – 18:00 Jesenný piknik na hrade / Hrad Beckov
  Nedeľňajšie podujatie realizované priamo na hrade. Návštevníci sa môžu tešiť na skvelú hudbu, kávu, čokoládu. Počas dňa bude na dolnom nádvorí prebiehať burza kníh a pre deti aj pre dospelých sme si pripravili vedomostnú súťaž venovanú hmotnému aj nehmotnému národnému kultúrnemu dedičstvu (po celom hrade bude prebiehať, aj ako pomôcka, výstava k NKD). Pre každého úspešného účastníka je nachystaná sladká odmena.
  Vstup: Dospelí: 5,00 €, Dôchodcovia, ŤZP, študenti: 4,00 €, Deti (6-15 rokov): 3,00 €

 

 • 16:00 Promenádny koncert: Dívčí saxofonový orchestr Luhačovice / Hudobný pavilón v mestskom parku
  Luhačovický saxofónový orchester, zložený zo samých dievčat. Vekové zloženie orchestru je od základnej do strednej školy.

  Vstup: voľný

 

Tip na víkendové dobré jedlo:

Villa Zuckmann ponúka počas víkendu chutné obedové menu:

Nedeľa 9.9.2018
Polievka: Domáci slepačí vývar so zeleninou » 1,50 €
Hlavné jedlo: Pečená krkovička na pive, kyslá kapusta, pečený zemiak » 5,80 €
Bonus: Dezert z ich cukrárne

Tip na ubytovanie:

Ak máte Piešťany ďaleko, rezervujte si pobyt na celý víkend, aby ste mohli objaviť všetky krásy Piešťan, u jedného z našich partnerov:

Hotel Máj***+

Sympatický plne bezbariérový Spa & Wellness Hotel Máj Piešťany pre všetky generácie, pre seniorov i rodiny s deťmi je tu pre Vás so svojou ponukou. Krytý bazén s vodou 32°C a slnečnou terasou, liečebné i exotické masáže, vírivka či perlička, zábaly, sauna či solárium a k tomu služby pre krásu, ako kozmetika, kaderníctvo, manikúra, pedikúra… Takmer 50 relaxačných, liečebných a skrášľovacích služieb pod jednou strechou.  Víkendový pobyt už od 44,00 € na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: https://www.hotelmaj.sk/pobyty/vikendove-pobyty/

 

Hotel Park****

Hotel Park sa nachádza v nádhernom mestskom parku, len 800 metrov od vstupu na Kúpeľný ostrov v Piešťanoch. Ponúka elegantný krytý bazén s prístupom na letnú terasu a strešnú terasu s výhľadom na rieku Váh. V hotelovej reštaurácii si pochutíte na jedlách slovenskej kuchyne, v kaviarni s barom si zasa posedíte na letnej terase. Na šiestom poschodí sa nachádza Slovenská izba s panoramatickou terasou. Hotelové wellness centrum zahŕňa fínsku saunu, infračervenú kabínu, parný kúpeľ a vírivku.  Počas pobytu si môžete zaplávať v bazéne alebo sa zúčastniť hotelového fitness programu.
Víkendový pobyt už od 59,00 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.hotelpark.sk/ubytovanie

 

Slovenské liečebné kúpele Piešťany

Prírodné liečivé zdroje – termálna minerálna voda a unikátne sírne liečivé bahno – boli základom pre vznik Piešťanských kúpeľov. Svetoznámymi sa stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu. Nikde inde nenájdete ostrov s tak jedinečnou kombináciou sírneho bahna a termálnej minerálnej vody – hojivého elixíru, ktorý dokáže liečiť telo i dušu. Svetoznámymi sa kúpele stali vďaka moderným metódam liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu a spoločenskému životu, širokým možnostiam športového vyžitia a aktívneho oddychu.
Víkendový pobyt už od 32,00 EUR na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: https://www.danubiushotels.com/sk/najdi-hotel-piestany

 

Zuckmann Villa

Zuckmann Villa bola postavená v 18. storočí ako meštiansky dom. Počas svojej histórie slúžila mnohým účelom. Jej životná linka je spojené so židovským obchodníkom p. Zuckmannom, ktorý dom rozšíril a využíval ako sídlo svojej rodiny, ale aj s kúpeľníctvom. V roku 2008 schátraný dom kúpila súčasná majiteľka s cieľom vrátiť mu bývalú slávu. Začala sa rozsiahla rekonštrukcia, v rámci ktorej bola zrekoštruovaná nielen Villa, ale aj pivničné priestory. Striktný dôraz bol kladený na zachovanie pôvodného štýlu a ladenia. Zuckmann Villa po rekonštrukcii ponúka nielen skvelé posedenie v kaviarni a reštaurácii s terasou, ale aj vysokokvalitné ubytovanie.
Víkendový pobyt v apartmáne už od 128 € na noc
Viac informácií a možnosť rezervácie: http://www.zuckmann.sk