Cyklisti otvárajú sezónu Cyklovýjazdom okolo Čachtického hradu i Vážskym prológom

Cyjklistická sezóna v Piešťanoch a v okolí oficiálne začne dvomi podujatiami v sobotu 7. apríla. Organizátori podujatí pripravili na tento dátum pre nadšencov cyklistiky dve zaujímavé podujatia. Zúčastniť sa môžete Cyklovýjazdu v okolí Čachtického hradu, ale aj Vážskeho prológu z Hlohovca do Piešťan a späť.

Vrámci Cyklovýjazdu sú pripravené dve trasy. Jedna pre cestne bicykle, druhá pre horské. Priaznivci „cesťákov“ vyrazia na Báthoričkin okruh s dĺžkou 25,3 km  z Podolia z Parku miniatúr a prejdú cez Čachtice, Višňové, Hrachovište a Krajné späť do Podolia. Najvyšší bod trasy má nadmorskú výšku 372 m  a prevýšenie na trase je 445 m.

Okruh pre horské bicykle začína tiež v Podolí a meria 20,7 km. Povedie cez Čachtice a Salášky späť do Podolia. Maximálna nadmorská výška na trase je 450 m.n.m., celkové stúpanie 499 m. V úseku prírodnej rezervácie Čachtický hradný vrch je potrebné bicykel pretlačiť a neviezť sa na ňom.

Pre účastníkov je pripravený pitný režim a guľáš v Parku miniatúr. Štartovné 8 € pri registrácii vopred a 10 € pri registrácii na mieste. Registračný formulár nájdete tu  a viac info na FB udalosti.

Vážsky prológ organizujú cyklisti z okolia Hlohovca. Štart je v Hlohovci pri železničnej stanici a ide sa do Piešťan a späť. Dĺžka prológu je 50 km so štartom naplánovaným na 13:00 h. Ak sa rozhodnete zúčastniť tohto podujatia využite bezplatnú registráciu, aby organizátori mali prehľad o počtoch a vedeli sa adekvátne pripraviť, evidujú totiž záujem veľkého počtu cyklistov nielen z Hlohovca a predpokladajú, že tento rok zlomia doterajšie rekordy v počte účastníkov. ODKAZ NA REGISTRÁCIU: https://cyklisti-hlohovec.wixsite.com/czoh/registracia

V prípade nepriaznivého počasia budú organizátori o preložení prológu informovať na svojej FB stránke.  Účasť na prológu je zdarma no za prípadný príspevok budú organizátori radi a  použijú ho  na organizačné účely – nafta, nákup občerstvenia a pod.

-rp-