Chystajte bakule, je tu Bakuľový pochod

Klub turistov Telovýchovnej jednoty Bezovec Piešťany pripravuje na sobotu 22. septembra už 39. ročník Bakuľového pochodu. Ak máte chuť stráviť príjemné dopoludnie v prírode môžete si vybrať z troch trás s dĺžkami 25, 20 a 14 km, pričom cieľ všetkých je na Výtokoch. Tu sa bude na záver taktiež súťažiť O najkrajšiu bakuľu.

Najkratšia 14 km trasa vedie z Piešťan cez Moravany nad Váhom na Výtoky. Ak máte chuť na dvadsiatku môžete sa vydať na trasu Piešťany, Červená veža, Havran, Striebornica, Krahulčie hory, Výtoky. Pri 25 km trase pôjdete v podstate rovnako, avšak prejdete sa ešte na Striebornicu. Štart je individuálny medzi 8:00 až 10:00 h a prezentácia sa uskutoční v cieli na Výtokoch do 14:00 h.

Pri rekreačno-športovom areáli Výtoky v Moravanoch nad Váhom pripravujú organizátori pochodu športovo-zábavné súťaže pre deti i dospelých., kde si budete môcť vyskúšať napríklad vrh kladou, ale i iné disciplíny. Začiatok súťaží je o 12:00 h, pričom vyvrcholia súťažou „O najkrajšiu bakuľu“. Hoci predpoveď počasia nie je najoptimálnejšia, organizátori veria, že si nájdete cestu na toto príjemné podujatie. Zaujímavé ceny získajú i najstarší a najmladší účastník pochodu.