Beháte? Príďte na Jesenný beh okolo Sĺňavy, Čachtický krvák, Mikulášsky beh, alebo Silvestorovský beh

Piešťany sú mestom, kam ľudia chodia, aby sa pokúsili o prinavrátenie zdravia, avšak sú aj mestom športu a pohybu. V posledných rokoch sa v Piešťanoch a v okolitých obciach koná stále viac bežeckých podujatí, pričom ich termíny nie sú len na jar a v lete, ale súťažiť môžete počas celého roka. Najbližšie bežecké podujatie ON Semiconductor Jesenný beh okolo Sĺňavy nás čaká už o pár dní, potom si môžete dopriať Čachtický krvák, nasledovať bude Mikulášsky beh a na záver roka sa uskutoční jedno z najstarších bežeckých podujatí na Slovensku s názvom Silvestrovský beh.

ON Semiconductor Jesenný beh okolo Sĺňavy

OZ Sĺňava Piešťany spolu s Atletický oddielom TJ Družba Piešťany pripravujú On Semiconductor Jesenný beh okolo Sĺňavy na sobotu 21. októbra . Štartovať sa bude tradične od Bufetu DINO o 11.00 hodine. Zapojiť sa jednotlivci muži, ženy i deti, ale priestor dostanú aj dvojčlenné štafety. Beží sa krásnym prostredím okolo vodnej nádrže Sĺňava. Ceny získajú prví traja v kategórii. Každý účastník obdrží občerstvenie – čaj, iontový nápoj (v cieli), obed. Výsledky budú vyhlasované priebežne, resp. po dobehnutí hlavnej kategórie.  Propozície a registrácia tu.

 

Bathory Cross – Čachtický krvák 2017

V nedeľu 26. novembra sa uskutoční druhý ročník Bathory Crossu, alebo inak Čachtického krváku 2017. Na bežcov čaká trať s dĺžkou 23 km a s prevýšením 950 m. Bathory Cross je tento rok finálový podujatím trailovej série štyroch behov pod názvom „Výživná štvorka“.  Prezentácia prihlásených bežcov začína od 8.00 hod. v budove Základnej školy v Čachticiach štart je naplánovaný na 10:00 h. Po skončení bude pripravené teplé jedlo a prebehne vyhlásenie víťazov preteku a tiež celej série. Registrovať sa môžete tu.

Trasa vedie zväčša po turistických chodníkoch v okolí Čachtického hradu (375m.n.m.). Bežci ho obehnú z oboch strán s možnosťou pekných výhľadov. Po trase navštívia obce Višňové, Hrachovište (tu bude občerstvovacia stanica) a nevynechajú ani najvyšší bod trasy, vrch Veľký Plešivec (484m.n.m.). Relatívne malé nadmorské výšky môžu viesť k názoru, že niet kam stúpať. Opak je však pravdou. Na trase bežcov čakajú štyri náročné výzvy v podobe stúpaní. Prvé tiahle stúpanie (Báthory Erzsébet Mászás) začína krátko po štarte a má parametre 2500m/+180m. Po relaxačnom zbehu do Višňového prichádza druhé stúpanie (Ilona Jó Mászás) s parametrami 770m/+155m. Opätovné klesanie stále ešte do Višňového a ďalšie v poradí tretie stúpanie (Dorota Szentes Mászás) ma parametre 730m/+100m. Posledné štvrté stúpanie (János Ujvári Fickó Mászás) bude na konci Hrachovišťa dolinou Vidovica až na Veľký Plešivec s parametrami 2400m/+230m. Spolu je to v týchto stúpaniach celkovo 6400m/+665m.

Mikulášsky beh

V decembri sa v Piešťanoch po prvýkrát pobeží charitatívny Mikulášsky beh. Pretekári na ňom môžu byť prezlečení za Mikulášov a výťažok poputuje na podporu  ľudí, ktorých príbehy vyberie verejnosť v ankete. Podujatie sa uskutoční 9. decembra v centre mesta, Mikuláši, čerti a anjeli sa vydajú na trasu z Námestia slobody.

Cieľom Mikulášskeho behu je podporiť dobrú vec a sprostredkovať netradičný športový zážitok. Výťažok z podujatia chcú po odrátaní nákladov organizátori venovať tým, ktorí to v predvianočnom období najviac potrebujú. Môžu to byť rodiny zo sociálne znevýhodneného prostredia, ľudia zápasiaci s vážnym ochorením, ale i talentované deti, ktoré potrebujú finančnú pomoc na ďalšie štúdium. Viac info nájdete v dohľadnej dobe tu.

Silvestrovský beh

Silvestrovský beh medzi piešťanskými mostami zapíše tento rok už svoj 52. ročník. Tradične sa beží 30.12. Štart je na Kolonádovom moste, teda najdlhšom krytom moste v strednej Európe a trať vedie ďalej po nábreží Váhu na Krajinský most, napäť po nábreží, cez centrálnu zónu Kúpeľného ostrova opäť na Kolonádový most. Silvestrovský beh má vypísané kategórie od najmenších detí, ktoré zdolávajú trať dĺžky 150 metrovej trati až po open kategóriu a veteránov.

-rp- Zdroj: www.pnky.sk, nahrade.sk