Tip na darček: Piešťanské slnko a voda prinášajú zdravie

Zdravie je to najcennejšie, ale bohužiaľ sa nedá darovať. Svojich blízkych však môžete potešiť liečivým pobytom v kúpeľnom meste, o ktorom platí príslovie: Kam chodí slnko, tam nechodí lekár.

Na Kolonádovom moste, v mestskom parku alebo pod stĺporadím Napoleonských kúpeľov sa ľudia slnia aj počas ročných období, kedy je to menej bežné. Piešťany majú totiž výnimočné klimatické podmienky, vďaka ktorým je tam dlhodobo najviac slnečných dní v roku. Priaznivé počasie počas niekoľkodňového pobytu v piešťanských kúpeľoch je preto pravdepodobnejšie než kdekoľvek inde na Slovensku. Vedia to hostia zo všetkých kútov sveta, ktorí sa tam pravidelne vracajú. A prichádzajú celoročne, v Piešťanoch má totiž každé obdobie svoje čaro.

Liečivá atmosféra vládne v rozsiahlych parkoch počas horúcich letných dní, a keď začne lístie zo stromov opadávať, Piešťany sú ešte krajšie. Ak je zima tuhá alebo len sychravá, najlepšie je sledovať rozmary počasia z vonkajšieho termálneho bazéna s liečivou vodou.

Esenciou pobytu v Piešťanoch sú nielen unikátne procedúry, ale aj odpočinok s dostatkom spánku, krásne prostredie vhodné na prechádzky či športovanie, ale najmä eliminácia všetkých stresových faktorov každodenného života.

Vyberte si pobyt v Piešťanoch z bohatej ponuky našich partnerov:

Kúpele Piešťany

Až 200 ročnú tradíciu v uzdravovaní majú Slovenské liečebné kúpele Piešťany, kde nájdete unikátne bahno – vyvážená zmes termálnej vody, sedimentov Váhu a baktérií tolerujúcich vysokú teplotu.

Hotel Park****

Skvelým darčekom sú aj celoročné balíčky s vianočnou zľavou 20% na pobyt v hoteli Park, ktorý je situovaný na okraji mestského parku, pri brehoch Váhu, odkiaľ je to blízko do centra aj na Kúpeľný ostrov.

Zuckmann Villa

Villa Zuckman si od užívateľov služby Booking.com vyslúžila hodnotenie 9,6 a podobne pozitívnu odozvu jej ľudia z celého sveta dávajú aj cez Tripadvaisor, Google Reviews a Facebook. Reštaurácii a kaviarni s luxusnými apartmánmi podľa mnohých vôbec nič nechýba. Tento kompletne zrekonštruovaný meštiacky dom z 18. storočia nájdete na pešej zóne, priamo v srdci Piešťan.