Celoslovenský turistický zraz KST sa uskutoční v Piešťanoch začiatkom júla

Piešťany zažijú v roku 2018 návštevu turistov z rôznych končín Slovenska, ale pridať sa môžu aj ľudia zo zahraničia. Turistický oddiel TJ Bezovec pripravuje na začiatok prázdnin 65. ročník celoslovenského zrazu Klubov slovenských turistov a 49. stretnutie turistických oddielov mládeže KST.

Usporiadatelia prevzali štafetu na Duchonke v júli minulého roku a odvtedy pilne plánujú program pre stovky milovníkov turistiky. Pre záujemcov už sprístupnili webovú stránku s novinkami, pripravili video-pozvánku prezentujúcu krásy nášho mesta i okolia a známy je už aj jeden z cieľov bohatého turistického programu. Podujatie sa uskutoční v dňoch 2. až 8. júla 2018.

V dňoch 6. a 7. júla organizátori z Klubu slovenských turistov TJ Bezovec Piešťany plánujú turistické výlety a ako cieľ vybrali lyžiarske stredisko Ahoj. Na účastníkov 65. ročníku celoslovenského zrazu Klubov slovenských turistov a 49. stretnutia turistických oddielov mládeže KST čaká vatra na opekanie, občerstvenie pri ľudovom domčeku, polievka z domácej kuchyne i čapované nápoje. Deti sa môžu zabaviť pri viacerých súťažiach, chýbať medzi nimi nebudú napríklad kohútie zápasy, či hod papekom na zajaca.

Pripravený je tiež zrazový historický vlak, výstava fotografií a ďalšie aktivity, ktoré organizátori budú postupne odhaľovať spolu s plánovanými turistickými trasami. Prihlásených je aktuálne už 235 účastníkov, ktorí sa zaregistrovali a zaplatili prihlášku. Neváhajte a príďte si aj vy užiť letné turistické aktivity v Piešťanoch a okolí.

Viac na http://www.letnyzrazkst.sk.

Zdroj a foto: Klubu slovenských turistov TJ Bezovec Piešťany